ایام محرم 1398
1389/02/18 21:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

بیانیه پنج عضو دایمی شورای امنیت طنز سیاسی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیانیه اخیر پنج عضو دایم شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی ایران را بیشتر یک طنز سیاسی دانست و گفت: این بیانیه هیچ پشتوانه اجرایی ندارد.

محمود احمدی بیغش در گفت وگو با ایرنا صدور چنین بیانیه ها را جدید ندانست و گفت: آنها خواستار این هستند که جمهوری اسلامی ایران از حق قانونی خود دست بردارد و این حرف منطقی و قانونی نیست و ارزشی ندارد.

احمدی بیغش اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران عضو ان.پی.تی است و در چارچوب قوانین بی المللی فعالیت هسته ای می کند و بارها اثبات کرده است که تخلفی نداشته است.

وی تاکید کرد: این کشورها با این که از داشتن فعالیت های صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران مطمئن بودند، اما در این چند سال اخیر بداخلاقی های زیادی در مورد ایران داشتند و نتیجه ای هم نگرفتند.

احمدی بیغش به شرکت هیات عالی رتبه جمهوری اسلامی در کنفرانس بازنگری معاهده ان.پ.تی. در آمریکا اشاره کرد و گفت: سخنان احمدی نژاد در آن کنفرانس موجب رسوایی قدرت های زورگو شده است.

وی خاطر نشان کرد: دولتمردان شرکت کننده در آن اجلاس متوجه شدند که جمهوری اسلامی مظلوم واقع شده است و ایران با حمایت های مردمی دست از حق خودش برنخواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضور رییس جمهوری ایران در کنفرانس بازنگری در معاهده ان.پی.تی حضوری آگاهانه بود و سبب آگاهی بسیاری از دولتمردان شد.

احمدی بیغش در ادامه اضافه کرد: این حضور کشورهای اروپایی و آمریکا را عصبی کرد و به خاطر همان عصبانیت یک مرتبه بیانیه صادر کردند که هیچ ارزش حقوقی و عقلی ندارد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قوانین بین المللی کار خود را ادامه خواهد داد و با ایستادگی مردم به خواست منطقی و قانونی خود دست پیدا خواهد کرد.

پنج عضو دائم شورای امنیت در روزهای اخیر طی اقدامی غیر منطقی با صدور بیانیه ای یک جانبه خواستار پیروی ایران از قطعنامه های شورای امنیت شده اند،این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ایران و تطابق کامل آن با توافقات بین المللی تاکید کرده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet