هدر موبایل
1389/02/18 21:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محجوب:

حزب در ایران یک تشکیلات آماتوری است

**دبیرکل حزب اسلامی کار گفت: متاسفانه در کشور ما از احزاب و ظرفیت آنها به خوبی استفاده نمی شود و احزاب ظرفیت های ناشناخته کشور تلقی می شوند.

علیرضا محجوب، دبیرکل حزب اسلامی کار، در گفتگو با خبرنگار مهر، در بیان نقش احزاب در توسعه اقتصادی کشور افزود: احزاب در ایران بیشتر مورد حمله قرار میگیرند تا اینکه از آنان تقاضای کمک شود، بنابراین نمی توانند نقش آفرینی موثری در زمینه توسعه اقتصادی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه احزاب در زمان حاضر هنوز جایگاه خود را در کشور پیدا نکرده اند تا بتوانند در زمینه توسعه اقتصادی ایفای نقش کنند، ادامه داد: احزاب داخلی باید در ابتدا خودشان را تقویت کنند و برای فعالیت حزبی انرژی بگذارند.

محجوب معتقد است، حزب یک تشکیلات حرفه ای است ، حال آنکه در ایران یک تشکیلات آماتوری هم به حساب نمی آید.

وی گفت: در ایران احزاب خیلی سریع و فراوان متولد می شوند اما ماندگاری بسیار کمی دارند و مرگ و میر و رکود احزاب در بسیار زیاد است، بنابراین احزاب باید برای فعال شدن با یک روش و سیاست حرفه ای عمل کنند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان اینکه حدود 100 سال است که دنیا جز مجرای حزب، راهی برای توسعه و پیشرفت سیاسی در جامعه نمی شناسد، بر این اساس نقش احزاب در توسعه اقتصادی کشورها راهبردی است چرا که احزاب کانون های قوی مطالعه، پیشنهاد و تعیین سیاست و جهت برای کشور هستند.

دبیرکل حزب اسلامی کاراضافه کرد: متاسفانه در داخل کشور فرقی نمی کند که چه دولتی بر سرکار باشد، هر دولتی حتی اگر از ناحیه احزاب خودی دچار مشکل شود، فوری همه احزاب را مورد هجوم قرار می دهد و اگر دولتی از سوی احزاب مخالف مورد هجمه قرار گیرد، احزاب خودی را هم زیر دست و پا له می کند.

به اعتقاد محجوب، اصولا دولت ها باید با احزاب ، چه حامی و چه مخالف، مهربان باشند و از ظرفیت آنها برای توسعه همه جانبه کشور بهره بگیرند.

وی با اشاره به اینکه در نظام پارلمانی و یا حزب تعاریف مشخصی درباره احزاب وجود دارد، افزود: احزاب مانند یک باشگاه و مدرسه سیاسی، محسوب می شوند و در نظام سیاسی نقش دارند و مجریان و نمایندگان از احزاب انتخاب می شوند و این موجب می شود تا احزاب در کشورهایی که چنین نظامی دارند متخصص تر، کارکشته تر و پای کار تر شوند تا افرادی که غیر از مبادی حزبی وارد قدرت می شوند.

دبیرکل حزب اسلامی کار، ادامه داد: نظام های دیکتاتوری نیز در دنیا نتوانستند غیر حزبی عمل کنند و هیتلر و موسیلینی هم احزابی را تشکیل دادند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet