ایام محرم 1398
1389/02/19 09:11:00
سرویس اقتصادی
یوسفیان به خانه ملت خبر داد:

پیگیری زمین‌خواری پاکدشت در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

**عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از پیگیری زمین خواری پاکدشت و گزارش وزیر کشاورزی در این ستاد خبر داد.

"عزت الله یوسفیان ملا" نماینده آمل در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ساعت 20 فردا دوشنبه در دفتر "محمدرضا رحیمی" معاون اول رئیس جمهور برگزار می شود، گفت: پیگیری موضوع زمین خواری پاکدشت دستور مهم این جلسه است.

وی افزود:در این جلسه "صادق خلیلیان" وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اقدامات باز پس گیری زمینهایی که بصورت غیر قانونی در دست برخی افراد است، گزارشی به ستاد ارائه خواهد کرد.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: در این جلسه رئیس سازمان اراضی کشور و رئیس منابع طبیعی کشور حضور خواهند داشت.

یوسفیان اضافه کرد: پیگیری معوقات بانکی نیز در دستور کار ستاد است.

در جلستات گذشته ستاد، مدیران عامل بانکهای صادرات، ملت، سپه و کشاورزی و همچنین معاون وزیر اقتصاد و معاون بانک مرکزی درخصوص معوقات بانکی و میزان وصول این معوقات گزارشی را به ستاد ارائه کردند.

اعضای ستاد پس از استماع گزارش مدیران عامل بانکها، این بانکها را مکلف کرده تا گزارش خود را کتبی همراه با مستندات به اعضای ستاد ارائه کنند و در گزارش قید کنند که میزان معوقات بانکی چقدر است و چه کسانی با چه مبلغی به این بانکها بدهکار هستند و اصولاً بانکها چه چیزی را معوقه می دانند؟ آیا منظور از معوقات بانکی عقب افتادن چند قسط می باشد یا منظور چیز دیگری است.

 ستاد همچنین این بانکها را مکلف کرده که در گزارش خود مشخص کنند که این معوقات چطور اتفاق افتاده و آیا وسیقه های گرفته شده در هنگام اعطای وامهای ملیاردی تناسبی با این وامها دارد یا خیر؟ آیا برای گرفتن وسیقه ها تبانی صورت گرفته یا نه؟ اگر تبانی انجام شده چه کسانی تبانی کرده اند؟ و چه کسانی مقصر می باشند؟

در جلسات گذشته مقرر شد تا در جلسات بعدی ستاد بانکها همه این موارد را مشخص و مستند کرده و همراه با گزارش کتبی به ستاد تحویل دهند.

یادآور می شود غیر از جلسه هفتگی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی جلسه کمیته های ستاد در روز چهارشنبه با ریاست علی آقامحمدی برگزار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet