هدر موبایل
1389/02/19 09:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

با کشورهایی دارای بیشترین ارتباط اقتصادی هستیم که بدترین رابطه سیاسی را داریم

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روابط انگلستان و ایران را دارای پیچیدگی‌هایی توصیف کرد که به جهت آن این روابط باید مدیریت شود.

کاظم جلالی، نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره آخرین پیگیری های انجام شده در بحث روابط ایران و انگلستان با تاکید بر این که این موضوع در دست بررسی است، اظهار داشت:‌ آن چه که در این زمینه بیشتر مراد است، تحقق این مسئله است که این روابط باید مدیریت شود.

وی افزود: اساسا روابط ایران و انگلستان دارای پیچیدگی‌هایی است که برخی ارتباطات با انگلستان و حضور گسترده و وسیع آنها در این کشور و تمایلاتی که برخی به صورت قلبی در برقراری رابطه با انگلستان دارند، از آن جمله است.

وی ادامه داد:‌ در وهله نخست باید این روابط را مدیریت کنیم، به این معنا که باید این مسئله حل شود که چرا مولفه اقتصاد در بحث روابط خارجی ما دارای نقش معنی‌داری نیست؟

به گفته جلالی ما امروز با کشورهایی دارای بیشترین ارتباط اقتصادی هستیم که بدترین رابطه سیاسی را داریم که از جمله این کشورها انگلستان است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان، اضافه کرد:‌ باید در این بخش کار نرم افزاری جدی صورت بگیرد که هم اکنون پیگیری‌ها در حال انجام است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet