حلول ماه ربیع الاول
1389/02/19 10:07:00
سرویس صحن
در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته

پذیرش دانشجو در سال آینده برابر با سال 88-87 انجام می‌گیرد

**وزارت آموزش و پرورش موظف شد برای سال تحصیلی ۹۰-۸۹ نسبت به پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حداقل برابر با ظرفیت سال ۸۸-۸۷ دوره روزانه اقدام نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه هنگام بررسی طرح دوفوریتی پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی به جایگزینی ماده واحده و تبصره های آن به پیشنهاد علی عباسپور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رای مثبت دادند.

براساس این مصوبه وزارت آموزش و پرورش موظف شد برای سال تحصیلی 1390 ـ 1389 نسبت به پذیرش دانشجو روزانه و شبانه از بین داوطلبان آزمون در مقطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و همچنین کارشناسی ناپیوسته حداقل برابر با ظرفیتی که در سال 88 ـ 87 در دوره روزانه پذیرفته شده است و حداکثر توان ظرفیتی موجود برای دوره های شبانه برای آموزشکده های فنی و حرفه ای، مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی اقدام نماید.

همچنین اعتباراتی که برای پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ناپیوسته در مراکز فوق الذکر به وزارت آموزش و پرورش اختصاص یافته است صرفا جهت دانشجویان و پذیرش دانشجو در مراکز فوق الذکر می باشد و در امر دیگری قابل هزینه کردن نیست. وزارت آموزش و پرورش تعهدی برای تامین خوابگاه به دانشجویان ندارد و مطابق ظرفیت موجود خود، خوابگاه به آنها اختصاص می دهد.

براساس این گزارش پذیرش دانشجو در این مراکز در آموزش و پرورش با رعایت ماده (55) قانون برنامه چهارم توسعه ادامه می یابد و هرگونه تغییر پس از بازنگری در ساختار آموزش کشور (حداکثر شش ماه پس از تصویب این قانون) و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

تا تصویب ساختار آموزش کشور انتزاع آموزشکده های فنی و حرفه ای از وزارت آموزش و پرورش و همچنین انتزاع دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ممنوع است.

همچنین وزارت آموزش و پرورش مجاز به اخذ شهریه از دانشجویان پذیرفته شده شبانه در مراکز فوق الذکر طبق ضوابط وزارت علوم و تحقیقات و فناوری می باشد.

این اعتبارات به خزانه کل کشور واریز و صددرصد آن به عنوان درآمد اختصاصی به همان مراکزی که دانشجو پذیرفته اند اختصاص می یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet