ایام محرم 1398
1389/02/19 10:22:00
سرویس بین الملل

گروه‌های دوستی پارلمانی ایران-استرالیا تاکنون دیداری نداشته‌اند

**گروه دوستی پارلمانی ایران- استرالیا تاکنون ارتباط رو در رو و نزدیکی با طرف استرالیایی خود نداشته است.

"فاطمه آلیا" در گفت و گو با خانه ملت ضمن بیان این خبر گفت: در طول 2 سال که از تشکیل گروه پارلمانی ایران- استرالیا می گذرد، تاکنون ملاقاتی بین روسای این گروه در تهران صورت نگرفته است.

وی به سفر غیررسمی خود به استرالیا اشاره کرد: اواخر سال 87 به صورت غیررسمی به کشور استرالیا سفر کردم و با همتایم رئیس گروه دوستی پارلمانی استرالیا - ایران ملاقات داشتم. در آن ملاقات به توافق رسیدیم که بین گروه دوستی پارلمانی دو کشور سالی 2 بار ملاقاتی در جهت تحکیم روابط بین الملل ایران- استرالیا صورت گیرد.

آلیا ضمن بیان اینکه مناسبات بین دولت ها خوب نیست گفت: استرالیا به شدت وابسته و تحت تاثیر آمریکا است که این امر تاثیر منفی بر روی روابط ایران و استرالیا می گذارد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- استرالیا اشاره کرد: گروه پارلمانی در کشور می توانند در زمینه برقراری ارتباط دولت ها تلاش کنند اما متاسفانه بعد از سفر من به آن کشور اقدام جدیدی از سوی پارلمان استرالیا صورت نگرفت.

آلیا خاطرنشان کرد: سفیر جدید ایران در استرالیا به تازگی به این کشور اعزام شده است امیدواریم با برپایی هفته فرهنگی ارتباط مناسبی با پارلمان آن کشور برقرار نشود. همچنین اخبار داخلی ایران از سوی سفیر استرالیا صحیح مخابره شود تا هرچه زودتر روابطی دو کشور به سطح مناسبی برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet