هدر اصلی
1389/02/19 10:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون اصولگرایان:

مسئولان قضایی نباید در برخورد با مفاسد اقتصادی گرفتار مصلحت اندیشی‌ها بشوند

**عضو فراکسیون اصولگرایان پیرامون مسائل مهم پس از انتخابات ریاست جمهوری، انحلال حزب مشارکت و مجاهدین، بررسی تجمیع انتخابات، انتخابات هیئت رئیسه مجلس و فراکسیون اصولگرایان و انتخابات شوراها مواضع خود را تشریح کرد.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها گفت: فراخوان برای راهپیمایی 22 خرداد، شروع فتنه جدیدی در کشور است و یقیناً نظام در برابر این دهن کجی ها کوتاه نخواهد آمد و برخود لازم می داند که با این افراد برخورد کند.

ولی اسماعیلی،نماینده مردم گرمی و دشت مغان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به فراخوان سران فتنه برای راهپیمایی در روز 22 خرداد گفت: هر نظام سیاسی چارچوب خاصی برای خود دارد که توسط قانون اساسی آن کشور تعیین می شود، نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران نیز از این اصل مستثنی نیست، با این تفاوت که حکومت ما بر اساس فقه علوی پایه گذاری شده است.

وی افزود:در هیچ نظام سیاسی در دنیا به افرادی که بخواهند چارچوب های قانونی کشور را زیر پا بگذارند و دست به اغتشاش، ناامنی و ناآرامی بزنند مجوز داده نمی شود، لذا فراخوان راهپیمایی 22 خرداد نقطه آغازی برای شروع فتنه جدید به حساب می آید بنابراین مقامات وزارت کشور هرگز با این فراخوان موافقت نخواهند کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان اظهارداشت:سران فتنه هزینه های مادی و معنوی گسترده ای بر نظام تحمیل کردند و باعث فراهم شدن زمینه برای توطئه های خارجی و فتنه های داخلی شدند، لذا فتنه سال گذشته دشمنان قسم خورده کشور را به طمع انداخت و باعث سوء استفاده آنها شد.

اسماعیلی گفت:کسانیکه با اقدامات ضد امنیتی خود و فعالیت بر ضد منافع و امنیت ملی کشور باعث کشته شدن ده ها نفر در حوادث پس از انتخابات شده اند، چگونه به خود اجازه می دهند برای ادامه حرکت های ضد ایرانی، ضد اسلامی و غیر قانونی خود درخواست مجوز رسمی کنند، یقیناً نظام در برابر این دهن کجی ها کوتاه نخواهد آمد و بر خود لازم می داند که با این افراد برخورد کند.

نایب رئیس کمیته امنیت با اشاره به دو حماسه بزرگ نهم دی و 22 بهمن در اواخر سال گذشته گفت:مردم در این دو حماسه بزرگ با هوشیاری تمام ثابت کردند که خواستار برخورد قانونی و محاکمه سران فتنه هستند و اندک افراد باقیمانده هم پس از یکسال از گذشت انتخابات، بر چهره و ماهیت واقعی سران فتنه واقف شده اند و استقبالی از این حرکت ها نخواهد کرد، هر چند چه بسا عده ای انگشت شمار از مزدوران،منافقین و سلطنت طلب ها با این حرکت همراهی و همدلی کنند.

 

*ترفند جدید جریان فتنه مبنی بر یارگیری از میان جبهه اصولگرایان،از پیش شکست خورده است

اسماعیلی در ادامه افزود:جریان فتنه با ضعف مدیریت و قانون شکنی و همچنین فاصله گرفتن از معیارهای ارزشی نظام با آسیب پذیری جدیدی مواجه شده است لذا برای بازسازی و جبران این آسیب پذیری دست به شگرد تازه ای می زند.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها با اشاره به ترفند جدید جریان فتنه مبنی بر یارگیری از میان جبهه اصولگرایان گفت:این توطئه ای از پیش شکست خورده است، چرا که اختلاف سلایق و نظرات کارشناسانه در خصوص مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در میان اعضا و هواداران دو مجموعه اصولگرا و اصلاح طلب بسیار زیاد است.

وی تأکید کرد:اصولگرایان در پایبندی به اصول و مبانی اولیه که همان اسلام، انقلاب، امام(ره) و رهبری است هیچ اختلاف نظر و شکافی ندارند و اصول اساسی ولایت فقیه، آرمان ها و اندیشه های امام(ره) و فرمایشات و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری جهت دهی فکری، سیاسی و مواضع چهره های اصولگرا را تعیین می کند.

نماینده گرمی و دشت مغان با تأکید بر وجود وحدت، همدلی و یکپارچگی در میان طیف های مختلف اصولگرایان گفت:اصولگرایان بخوبی می دانند که دشمنان و عوامل داخلی و خارج نشینان مترصد وجود کوچکترین شکاف و اختلاف در میان نیروهای ارزشی حامی ولایت هستند تا با راه انداختن معرکه ای صوری،میوه خود را بچینند لذا این مسئله مسئولیت اصولگرایان را در قبال حفظ وحدت و یکپارچگی همیشگی خود مضاعف و دو چندان می کند تا خدای نکرده بسترهای لازم برای تحقق توطئه های جریان فتنه فراهم نشود و بهانه ای بدست بدخواهان نیفتد.

 

*نظام جمهوری اسلامی تاکنون با رأفت اسلامی با مجاهدین و مشارکت برخورد کرده است/آیت الله مشکینی پس از سخنرانی اهانت آمیز آغاجری سال ها پیش عدم مشروعیت سازمان مجاهدین را اعلام کرد

اسماعیلی با اشاره به درخواست انحلال دو حزب مجاهدین انقلاب و مشارکت گفت: سال ها پیش بعد از سخنرانی معروف هاشم آغاجری از اعضاء شورای مرکزی مجاهدین انقلاب در همدان که حاوی اهانت های فراوان به اسلام و مراجع و علما بود جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بعنوان یکی از بلندپایه ترین نهادهای حوزوی که شامل اساتید با تجربه حوزه می باشند با امضای مرحوم آیت الله مشکینی، عدم مشروعیت این سازمان سیاسی را اعلام کرد.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها با بیان اینکه درخواست انحلال یک حزب سیاسی سیر قانونی خود را دارد،گفت:این درخواست باید در دادگاه بررسی شود و حزب از خود دفاع کند و در صورت صدور رأی محکومیت حزب، اعضا حزب حق تجدید نظر خواهی دارند.

 

*حلقه اولیه مشارکت و مجاهدین از ابتدا نیز اعتقادی به اصول ولایت فقیه نداشتند

عضو فراکسیون اصولگرایان با بیان اینکه حلقه اولیه تشکیل دهنده سازمان مجاهدین انقلاب از همان ابتدا نیز اعتقادی به ولایت فقیه نداشتند،گفت:این افراد بارها و بارها هم در عملکرد خود و هم در بیانیه های متعددی که به مناسبت های مختلف صادر می نمودند تلویحاً به این مسئله اشاره کرده اند هر چند فضای انقلابی کشور به آنها مجالی برای ابراز عقیده باطل خود را نداد.

نماینده گرمی و دشت مغان فضای فتنه گمان تغییر معادلات نمایی را در میان احزاب ساختارشکن تقویت کرد،افزود:اعضا حزب پس از انتخابات با آشکار شدن فضای فتنه گمان کردند معادلات سیاسی به نفع عقاید باطلشان تغییر کرده و حتی از ضرورت تشکیل شورای رهبری سخن گفتند گرچه این خیال باطل با حضور حماسی مردم نقش برآب شد.

وی با اشاره به عملکرد ضد اسلامی حزب مشارکت در زیر سؤال بردن برخی احکام ضروری اسلام همچون حجاب گفت:اعضا این حزب از بانیان دروغ بزرگ تقلب در انتخابات بودند و بحث تقلب را به تغییر خودشان بعنوان اسم رمز آشوب ها و اغتشاشات خیابانی پس از انتخابات قرار دادند و با کنار گذاشتن فعالیت های مسالمت آمیز سیاسی، وارد فاز تقابل علنی با نظام و براندازی نرم شدند و به ورطه انقلاب های رنگین و مخملی افتادند.

اسماعیلی با تأکید بر اینکه انحلال این دو حزب می بایست خیلی زودتر از این اتفاق می افتاد، گفت:نظام جمهوری اسلامی تاکنون با رأفت و رحمت اسلامی با این دو حزب برخورد کرده و انحلال این دو حزب حرکتی کاملاً قانونی و کوچکترین برخورد قانونی با این احزاب محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه نظام هیچگاه جلوی فعالیت های سیاسی احزاب را نگرفته و برای آنها امتیازات و حقوقی قانونی هم قائل شده است، گفت:انحلال دو حزب سیاسی که پای خود را از چارچوب های قانونی کشور فراتر گذاشته اند به فضای سیاسی و رقابت های احزاب موجود در کشور آسیبی نخواهد زد.

 

*جدا کردن نظام از اسلام تفکری سکولاریستی است

اسماعیلی با اشاره به ادعای دیدار سران فتنه با جمعی از ایثارگران گفت:سران فتنه در این دیدار با تأیید پیاده شدن خود از کشتی نظام ادعا کرده اند که فقط از کشتی نظام پیاده شده اند نه از کشتی اسلام در حالیکه این با مبانی اندیشه امام (ره)و اندیشه ناب ولایت و امامت در تعارض و تباین آشکار است.

نایب رئیس کمیته امنیت و سیاست داخلی افزود:تشکیل حکومت اسلامی بر طبق اصول اسلامی در زمان غیبت امام زمان (عج) بر عهده ولی فقیه جامع الشرایط است و حکومت جمهوری اسلامی که مبتنی بر نظریه مترقی ولایت فقیه می باشد،به تعبیر صریح امام(ره) ادامه ولایت رسول الله و دیگر ائمه معصومین است.

وی در ادامه تأکید کرد:تفکیک قائل شدن بین نظام اسلامی و اسلام افتادن به ورطه سکولاریسم و اندیشه خطرناک جدایی دین از سیاست است که سران فتنه بشدت به دنبال تحقق آن هستند.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها با اشاره به اینکه نظام اسلامی ثمره فعالیت های علماء، شهدا در طول تاریخ 1400 ساله اسلام است، گفت:نظام جمهوری اسلامی بی بدیل ملت های آزادیخواه، نهضت های آزادی بخش و دولت های آزاده جهان است و به اذعان و اعتراف دوست و دشمن تنها نظام داعیه دار حکومت دینی و شیعه جهان است و کسی که از کشتی این نظام پیاده شود بلاشک از کشتی اسلام و دیانت هم پیاده شده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان گفت:این سخنان بر آمده از افکار و اندیشه های پریشان کسانی است که گرفتار توهم قدرت شده اند ولی  در این مسیر قضاوت نهایی با مردم است که البته در برهه های مختلف با برپایی تظاهرات و راهپیمایی های گوناگون راه خود را نشان داده اند.

 

* سران فتنه در پازلی حرکت می کنند که دشمن سناریوی آن را نوشته است

اسماعیلی در ادامه با اشاره به دیدار سران فتنه با گروه های ملی مذهبی گفت: این افراد با وجود اینکه داعیه خط امامی (ره)بودنشان گوش فلک را پر کرده است اما با زیر پا گذاشتن همه مرزبندی ها و خطوط قرمز خودی و غیر خودی با گروه های لیبرال مطرود امام (ره)دیدار می کنند و از همدلی و یکپارچگی خود با آنها سخن می گویند.

وی با اشاره به اختلافات در میان جریان فتنه گفت:این افراد عدم پایبندی خود را به اصول نشان داده اند و هر یک دنبال اعتبارات و تفکرات خاص خود هستند و تلاش آنها برای سکولاریزه کردن جامعه و آمریکایی کردن نظام سیاسی کشور ثابت کرده که این افراد کوچکترین قرابت فکری و سیاسی با امام (ره)و اندیشه های ناب او ندارند.

وی افزود:سران فتنه، اعمال، رفتار، مواضع، سخنان و بیانیه هایشان در تعارض کامل و آشکار با اندیشه های امام (ره)و بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی است و در حالیکه به اصطلاح زیر علم امام (ره)سینه می زنند درست بر خلاف خط و راه آن پیر فرزانه گام بر می دارند و در پازلی حرکت می کنند که دشمن سناریوی آن را نوشته است.

 

*مسئولان قضائی برای تحقق فرامین رهبری گرفتار مصلحت اندیشی ها و ملاحظه کاری ها نشوند

اسماعیلی در ادامه گفتگو با گذشت ده سال از فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری در خصوص لزوم برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی گفت:مبارزه با مفسدان اقتصادی و سیاسی از وظایف نظام اسلامی است و مسئولان قضایی کشور نباید در این زمینه گرفتار مصلحت اندیشی ها و ملاحظه کاریهای سیاسی شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون به این فرمان مهم رهبر معظم انقلاب به طور شایسته و بایسته توجهی نشده است گفت:اجرای کامل و صحیح این فرمان باعث جلب اعتماد مردم به نظام می شود.

نماینده گرمی و دشت مغان با تاکید بر اینکه متولیان مبارزه با مفاسد اقتصادی خود باید انسانهای شریف و پاک دستی باشند گفت:به تعبیر مقام معظم رهبری،با دستمال کثیف نمی توان مکان آلوده را پاک کرد.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها به دستگاه قضایی توصیه کرد:در مبارزه با مفاسد اقتصادی از درگیر شدن در حاشیه های کم اهمیت پرهیز و مبارزه را با دانه درشت ها و رانت خواران عمده در کشور آغاز کنند.

 

*ریاست مجدد لاریجانی بر مجلس و فراکسیون اصولگرایان/ انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مردادماه برگزار خواهد شد

اسماعیلی در خصوص انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان یادآور شد:انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان معمولا پس از انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان افزود:از آنجائیکه انتخابات هیئت رئیسه مجلس خردادماه برگزار می شود احتمالا انتخابات هیئت رئیسه فراکسیون به مردادماه موکول خواهد شد.

وی با اشاره به دیدگاه برخی نمایندگان مبنی بر اینکه یک نفر نباید هم ریاست فراکسیون و هم ریاست مجلس را بر عهده داشته باشد گفت:پیش از این انتقادهایی در خصوص عملکرد فراکسیون وجود داشت و برخی نمایندگان خواستار فعالیت بیشتر فراکسیون اصولگرایان و خروج آن از حالت انفعال و رکود بودند که این انتظارات در یک ماه گذشته برآورده شده است.

وی لاریجانی را مدیری توانمند دانست و گفت:از حضور لاریجانی در راس فراکسیون اصولگرایان استقبال می کنیم و اگر فضای سیاسی بر همین منوال پیش برود ریاست لاریجانی بر فراکسیون محرز و قطعی خواهد بود.

 

*کلیات تجمیع انتخابات را تایید می کنم/ احتمال تمدید دوره سوم شوراها وجود دارد

ولی اسماعیلی در خصوص بحث تجمیع انتخابات اظهارکرد:اصل تجمیع انتخابات منافع مادی و معنوی زیادی برای نظام دارد چرا که انجام هر ساله یک انتخابات مسلزم صرف هزینه های زیاد و اتلاف وقت و منابع انسانی است.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراها،درباره تغییر مدت دوره انتخابات شوراها و زمان برگزاری این انتخابات گفت:ما در زمینه تجمیع انتخابات هنوز مصوبه ای نداریم بنابراین ملاک قانون قبلی است تا قانونی وضع نشود و قانون قبلی را نفی کند رویکرد ما اجرای قانون قبلی است که در این راستا تاکنون هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها چندین جلسه برگزار کرده و قصد داریم جلسات بعدی را با مسئولان وزارت کشور در خصوص چگونگی این انتخابات برگزار کنیم.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلیات تجمیع انتخابات را تایید می کنیم گفت:در صورت تایید مصوبه مجمع تشخیص توسط مقام معظم رهبری، مصوبه مجمع باید در مجلس تبدیل به قانون شود تا دوره سوم شوراها تمدید شود.

وی با اشاه به موافقت خود با همزمانی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها گفت:البته باید بررسی و کار کارشناسی بیشتری صورت بگیرد تا هر گزینه ای که به قانون نزدیکتر است اجرا شود تا به نفع ملت و نظام تمام شود.

 

*نمایندگان با گرایشهای سیاسی متفاوت در کمیته نظارت بر انتخابات عضو می باشند

سخنگوی کمیته نظارت بر انتخابات شوراها با رد برخی ادعاها از سوی محافل سیاسی و رسانه ای مبنی بر وجود گرایشهای سیاسی خاص در کمیته نظارت بر انتخابات شوراها گفت: افراد مختلف با گرایشهای سیاسی متفاوت در این کمیته حضور دارند از جمله سید فاضل موسوی از فراکسیون اقلیت، اسدالله بادامچیان از حزب موتلفه که از گروههای اصولگرای منتقد دولت می باشند حسین فدایی از جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و اینجانب که علی رغم اینکه دولت را در مسیر اجرای عدالت می دانم اما به عنوان نماینده ملت در خانه ملت به اقتضاء وظایف نمایندگی هر کجا که احساس کنم منافع ملت نادیده گرفته شود از انتقاد و تذکر صریح و شفاف به دولتمردان ابایی نخواهم داشت.

وی افزود:اعضاء کمیته نظارت بر انتخابات شوراها، فارغ از هر نوع گرایش سیاسی و حزبی، فقط و فقط مجری قانونی در روند انتخابات خواهند بود.

 

*ساختارشکنان و اغتشاشگران در انتخابات آینده شوراها تایید صلاحیت نخواهند شد/ اصلاح طلبانی که مرزبندی و راه خود را از افراطیون جدا کرده اند می توانند در عرصه انتخاباتی حضور داشته باشند

اسماعیلی در خصوص نحوه حضور احتمالی اصلاح طلبان در انتخابات شوراها و واکنش نهادهای نظارتی گفت:کمیته نظارت بر انتخابات شوراها در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات به مر قانون عمل خواهند کرد و گرایش سیاسی داوطلبان در این روند تاثیری نخواهد داشت.

 

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها افزود:افرادی که در جریان فتنه پس از انتخابات بر علیه امنیت کشور گام برداشتند و با شرکت و دامن زدن به اغتشاشات و ناآرامی ها،‌ بی ثباتی سیاسی در کشور را رقم زدند قطعا صلاحیت حضور در ارکان نظام را نخواهند داشت چراکه در هیچ جای دنیا، مخالفان عملی نظام حق اداره ی نظام را ندارند انتقاد و حتی مخالفت نظری با نظام با اقدام عملی علیه نظام تفاوت دارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان در ادامه اظهارداشت:گرچه افراد عاقل جریان اصلاح طلب که با اصلاح راه و روش خود با حرکتهای افراطی و ساختارشکنانه،مرزبندی و راه خود را از آنان جدا کردند خواهند توانست در عرصه رقابتهای انتخاباتی حضور داشته باشند ،بنابراین بیشترین و اصلی ترین نقش در تایید یا رد اصلاح طلبان به تجدیدنظر عملی و ساختاری درون اصلاح طلبان وابسته است.

اسماعیلی افزود:در روند بررسی صلاحیتها تلاش خواهیم کرد با کمال دقت و حساسیت به هیچ گروه یا شخصیت سیاسی ظلمی روا نشود و افراد دارای صلاحیت در معرض رای مردم قرار بگیرند.

 

*انتخاب مستقیم شهرداران به وسیله مردم ضرورت وجود شوراها را کمرنگ می کند

اسماعیلی با اشاره به طرح برخی مباحث در خصوص انتخاب مستقیم شهردار از سوی مردم، ضمن مخالفت با این طرح گفت:هیچ طرح یا لایحه ای در خصوص این مسئله در دستور کار مجلس قرار ندارد.

وی با بیان اینکه انتخاب مستقیم شهرداران توسط مردم،ضرورت وجود شوراها را کمرنگ می کند گفت:در این صورت نظارت شوراها بر عملکرد شهرداران هم منتفی می شود و شوراها قدرت استیضاح شهرداران را هم نخواهند داشت.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها با اشاره به اصل 100 قانون اساسی که وظایف شوراهای اسلامی شهر و روستا را احصاء کرده است گفت: دراین اصل، قانونگذار به صراحت از شش اولویت و محور کاری شوراها از جمله پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی نام برده است و شوراها با انتخاب شهرداران می توانند به این وظایف خود عمل کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet