خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/19 10:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدری:

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های تهران افزایش می‌یابد

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت:در راستای افزایش تحصیلات تکمیلی و به منظور جلوگیری از خروج دانشجویان برای ادامه تحصیل به خارج از کشور پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های تهران افزایش می‌یابد.

نور‌الله حیدری دستنائی نماینده مردم چهار محال و بختیاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به افزایش مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مادر گفت:از آنجا که دانشگاه های مادر از امکانات بیشتر و هیئـت علمی نخبه و کارآمدی برخوردار می‌باشند لذا پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های تهران کاهش و ظرفیت دوره کارشناسی ارشد افزایش می‌یابد.

وی همچنین با رد شایعاتی مبنی بر خروج دانشجویان مقطع کارشناسی از تهران بدلیل زلزله افزود:کاهش ظرفیت دانشجو در مقطع کارشناسی در تهران ربطی به زلزله ندارد و طی شدن این روند یک کار، کارشناسی شده می‌باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز یکی از دلایل افزایش پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد را جلوگیری از عزیمت دانشجو به خارج از کشور عنوان کرد و گفت:با هدف جلوگیری از خروج دانشجویان از کشور برای ادامه تحصیل تعداد پذیرفته شدگان در مقطع کارشناسی ارشد باید افزایش یابد و از آنجا که دانشگاه‌های پایتخت از امکانات بیشتری در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های کشور برخوردار هستند، لذا کاهش ظرفیت ظرفیت در دوره کارشناسی در تهران را در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet