ایام محرم 1398
1389/02/19 10:38:00
سرویس صحن
با تاکید بر اولویت استخدامی این دسته از معلمان

مجلس تکلیف وضعیت حق التدریسی ها را نهایی کرد

**استخدام کلیه معلمان حق التدریسی واجد شرایط قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در اولویت قرار می گیرند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان مجلس روز یکشنبه در بررسی طرح الحاق دو ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با ارائه پیشنهادی جایگزین بند 1 ماده واحده شد.

براساس این بند، در صورت وجود مجوز جذب و استخدام وزارت آموزش و پرورش مکلف شد استخدام کلیه معلمان حق التدریسی واجد شرایط مطابق قانون فوق الذکر را در اولویت قرار دهد.

در ادامه درخصوص استخدام می افزاید: مگر در استانها یا در رشته های مورد نیاز که در میان معلمان حق التدریس واجد شرایط قانون فوق الذکر موجود نباشد در این صورت وزارت آموزش و پرورش با استفاده از باقیمانده سقف تعیین شده در ماده 1 یا براساس ماده 9 قانون می تواند اقدام لازم جهت رفع نیازهای خود به عمل آورد.

حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش با دفاع از این پیشنهاد گفت: این مصوبه هم مشکل حق التدریسی ها را حل می کند و هم کسانی که ثبت نام کردند.

وی افزود: براساس این مصوبه حق التدریسی ها نیاز به آزمون ندارند، اگر کسی خواست می تواند با قید اولویت در آزمون شرکت کند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این مجوز می تواند به شکل متوازن تقسیم کند در 12 استان که وضعیت ویژه درخصوص کمبود معلمان وجود را رفع کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet