شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/02/19 10:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عباسپور:

در یک کشور اسلامی اصلا قرار نیست افراد آن همدیگر را متهم کنند

**نماینده‌ی مردم تهران در مجلس،با تاکید برحفظ سرمایه‌های نظام، تصریح کرد که متهم کردن بدون هیچ گونه مدرک و بردن آبروی افراد که متاسفانه در جنا‌ح‌های سیاسی ما باب شده، قابل تحمل نیست.

علی عباسپور تهرانی فرد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به لزوم تعریف از ویژگی‌های سرمایه‌های نظام ،اظهارداشت: احترام متقابل به یکدیگر و عدم تهمت زدن فقط قرار نیست بین سرمایه‌های نظام باشد. در یک کشور اسلامی با فرهنگ اسلامی اصلا قرار نیست افراد آن به یکدیگر تهمت زده و همدیگر را متهم کنند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه با تاکید بر رعایت ضوابط اسلامی خصوصا از جانب سرمایه‌های نظام، گفت:خطای یک فرد عادی جامعه قابل اغماض است، اما درباره سرمایه‌های نظام این مساله صدق نمی‌کند.

وی با تاکید بر پایبندی به فرهنگ احترام به یکدیگر و دوری از تخریب دیگران تصریح کرد: افرادی که تحت عنوان سرمایه‌ی نظام تعریف می‌شوند، باید خود را مبرا از این مساله کنند. لذا مخالف این هستم که یک مرز بندی و یا دیواری قائل شویم و بگوییم چون این افراد سرمایه‌ی نظام هستند حق تهمت زدن و بردن آبروی افراد را ندارند، ولی سایر افراد جامعه می‌توانند این کار را انجام دهند. این مرزبندی امکان ندارد.

عباسپور همچنین از مردم به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌های نظام نام بردو گفت:هر فردی در نظام مسئولیت سنگین‌ترین دارد و نهایتا چه در گذشته و چه در حال به نظام خدمت بیشتری کرده، باید این مساله را بیش از همه رعایت کند، اما متاسفانه بعضا شاهدیم که این مساله نقض می‌شود.

وی تاکید کرد: سرمایه‌های اصلی نظام ما مردم، تفکر اسلامی هستند. همچنین در چارچوب تفکر اسلامی مساله قانون اساسی و ولایت فقیه هم جزء سرمایه‌های نظام محسوب می‌شوند. یعنی یک سری مسائل انسانی داریم مثل مردم و یک سری چارچوب‌ها داریم- از اسلام گرفته تا ولایت فقیه و قانون اساسی - مجموع این‌ها سرمایه‌های نظام را تشکیل می‌دهند.

عباسپور در پایان افزود: باید همه‌ی اینها را حفظ کنیم. در این چارچوب همه مردم باید به هم احترام بگذارند. بحث تهمت و متهم کردن بدون هیچ گونه مدرک و بردن آبروی افرادکه متاسفانه در جنا‌ح‌های سیاسی ما باب شده، قابل تحمل نیست و این‌ها باید از یک جامعه‌ی اسلامی حذف شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet