هدر موبایل
1389/02/19 10:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضومجمع نمایندگان روحانی مجلس:

بخش بزرگی از معضل بدحجابی متاثر از تهاجم فرهنگی دشمنان‌است

**یک عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس گفت:‌ راه حل مبارزه با پدیده بدحجابی یا بی‌حجابی آگاهی دادن به مردم و به ویژه نسل جوان و اجرای امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که منکر وجود معضل بدحجابی در کشور نیستم، بخش بزرگ آن را متاثر از تهاجم فرهنگی دشمنان دانست و افزود: تهاجم فرهنگی همان‌گونه که بر روی نسل جدید تاثیرگذار بود، تا حدودی نسل قدیم ما را هم در امر به معروف و نهی از منکر عقب نگه داشته است و سبب شده آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز تا حدودی رغبت و انگیزه خود را از دست داده باشند.

وی با تاکید بر لزوم آگاهی بخشی به جوانان در ارتباط با پدیده بدحجابی و آثار سوء آن، گفت: در شرایطی که علیه حجاب مقاله نوشته می‌شود و بعضی از منحرفین در برخی از مکان‌ها مثل دانشگاه‌ها از مخالفت با حجاب حرف می‌زنند و اثرگذار هستند، باید در مقابل آن‌ها با تکیه بر مبانی دینی و اسلامی، مردم و به خصوص نسل جوان را آگاه کنیم.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی معتقد است، خودباختگی و ضعف در مقابل فرهنگ بیگانه باعث شده برخی نسبت به قانون غنی حجاب و عفاف کم‌توجه شوند.

غضنفرآبادی با اشاره به این‌که البته آنهایی که نسبت به بی‌حجابی کم‌توجهی کرده‌اند آسیب‌های شدید متوجه‌شان شده است، تصریح کرد:‌ همه باید همت کنند تا امر به معروف و نهی از منکر را که متاسفانه کم‌رنگ شده است دوباره احیا کنند و از سوی دیگر به نظر می‌رسد مسئولان مربوط به این امر نیز به وظیفه قانونی خود در برخورد قانونی اقدام نمی‌کنند.

وی یادآور شد: البته در برخورد قانونی که گاها صورت می‌گیرد، عده‌ای به بهانه‌هایی دور باطلی ایجاد می‌کنند که در این دور باطل موحدان و کسانی که دلشان برای این نظام می‌تپد گرفتار می‌شوند.

این نماینده روحانی مجلس با اشاره به نحوه استدلال این‌گونه افراد که دور باطل انجام می‌دهند، افزود: وقتی که مردم اقدام به امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند، این‌گونه موضع‌گیری می‌کنند که این روش چهره خشن به جای می‌گذارد و مردم با یکدیگر درگیر می‌شوند و از طرف دیگر وقتی نیروهای مسئول وارد می‌شوند سرو صدایشان در می‌آید، بنابراین معتقدیم این‌گونه افراد و گروه‌ها با برنامه پیش می‌روند و تبلیغات وسیعی علیه حجاب به ویژه قبل از دولت نهم و دهم بوجود آورده‌اند که امروزه تاثیرات خود را گذاشته است.

وی درادامه با بیان این‌که آموزش‌های سازمان یافته دینی در رابطه با وضع حجاب بسیار ضعیف است، اظهار کرد: در مدارس هر معلمی به سلیقه خود حرفی می‌زند، به طوری که ممکن است در یک کلاس بحث مذهبی حجاب و منافع آن مطرح شود و در کلاس دیگر از زبان معلم دیگری بدگویی شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: یک برنامه منسجم و هماهنگ در رابطه با آموزش‌های دینی و سازمان‌یافته وجود ندارد، در صورتی‌که اجرای این برنامه‌ها به ویژه در مدارس و دانشگاه‌ها بسیار ضروری است.

غضنفرآبادی یادآور شد: متاسفانه در برخی از شرکت‌ها و ادارات وضع حجاب بسیار نگران‌کننده است و برخورد صورت نمی‌گیرد، لذا اگر در ادارات با بدحجابی و بی‌حجابی برخورد شود، می‌توانیم بخشی وسیعی از آن را کنترل کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet