ایام محرم 1398
1389/02/19 10:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسن پور:

اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به نفع نظام و مملکت است

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، تأخیر دولت در اجرایی کردن قانون هدفمند کردن یارانه ها را قابل دفاع و تصمیم بسیار مناسبی دانست.

شهباز حسن پور در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: این تصمیم دولت، تصمیم بسیار مناسبی است؛ چراکه اگر زمان دقیق هدفمند کردن یارانه‌ها مشخص می‌شد، عده‌ای با احتکار کالا اقدام به سوء استفاده می کردند.

نماینده سیرجان و بردسیر، تأخیر دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را بهترین روش برای کم کردن فشار روانی ناشی از اجرای این قانون به مردم ذکر و تصریح کرد: این روش جو فشار روانی کمتری را در مملکت حاکم می کند.

وی افزود: دولت مصمم به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه هاست و عزمش را در این زمینه جزم کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که همه می دانند که اجرای این قانون به نفع نظام و مملکت است، تأکید کرد: احزاب، افراد و همه گروه ها باید دولت را در اجرایی کردن این قانون کمک کنند.

حسن پور، قانون هدفمند کردن یارانه ها را به یک جبهه اقتصادی تشبیه و بیان کرد: موفقیت در این جبهه جدید اقتصادی مشارکت همه افراد جامعه را می طلبد.

این نماینده مجلس با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در سال جدید مبنی بر "همت و کار مضاعف" تصریح کرد: مقام معظم رهبری خواستند با این فرمایش هشدار باش بدهند که کارهای مانده در جامعه زیاد است.

وی افزود: تک تک افراد جامعه باید فرض کنند که خطاب مقام معظم رهبری به آنها بوده است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه به وضعیت معیشتی مردم در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: من به شخصه معتقدم که وضعیت معیشتی مردم نسبت به گذشته بهتر شده است.

حسن پور افزود: پارامتری که من در این رابطه مد نظر قرار دادم"سفرهای نوروزی مردم" است و اگر مردم از توان نسبی اقتصادی برخوردار نبودند، به دنبال گردش و تفریح نمی رفتند، پس باتوجه به افزایش سفرهای نوروزی مردم نسبت به سال های گذشته، می توان گفت که وضعیت معیشتی مردم هم نسبت به گذشته بهتر شده است.

نماینده سیرجان و بردسیر با بیان این‌که"اما این دلیل نیست که مردم مشکلات اقتصادی نداشته باشند" تأکید کرد: بعضی از اقشار جامعه مشکلات زیادی دارند و امیدواریم که دولت توجه زیاد تری به ضعفای جامعه داشته باشد.

وی همچنین با اشاره‌ به فضای سیاسی حاکم بر کشور کرد، گفت: در شرایط کنونی بهترین راه برای فعالان سیاسی تبعیت از مشی مقام معظم رهبری است.

این نماینده مجلس افزود: افراط و تفریط از ناحیه هر یک از جناح های سیاسی محکوم است.

حسن پور تأکید کرد: نظام قانونمند است و تنها هر کسی که در چارچوب قانون عمل کند، مورد تأیید نظام است.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پتانسیل های به گفته وی فراوان حوزه انتخابیه خود تصریح کرد: پتانسیل های شهرستان سیرجان در همه زمینه ها در حد و اندازه چند استان است.

حسن پور افزود: امروزه سیرجان در مسیر یک جهش بزرگ اقتصادی قرار گرفته است، به نحوی که طی روزهای گذشته، چند هیأت سرمایه گذار خارجی به این شهرستان سفر کرده اند تا در بخش های کشاورزی و فولاد این شهرستان سرمایه گذاری کنند.

منتخب مردم سیرجان در مجلس هشتم گفت: به زودی نیز یک هیاتی از کشور عمان به سیرجان سفر می کند تا سرمایه گذاری در بخش هتل های بین راهی جاده ترانزیتی سیرجان- بندرعباس را ارزیابی کند.

نماینده سیرجان و بردسیر تعطیلی کارخانه گندله سازی سیرجان که چندی پیش توسط ریس جمهور افتتاح شد را تکذیب کرد و گفت: سیستم کنترلی کارخانه به شکلی است که می بایست تمام قسمت های این کارخانه تست شوند و اکنون این قسمت ها در حال تست شدن هستند و این بدان معنا نیست که کارخانه تعطیل شده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet