هدر اصلی
1389/02/19 12:04:00
سرویس صحن
صفایی در نطق میان دستور خواستار شد:

نظارت بر عملکرد وزارتخانه‌ها در گسترش فرهنگ حجاب

**نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات خواستار در اولویت قرار گرفتن نظارت بر عملکرد وزارتخانه‌ها از سوی کمیسیون‌های مربوطه در اجرایی کردن راهکارهای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و رفع موانع احتمالی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "طیبه صفایی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه گفت: خداوند را شاکریم که در ایفای وظایف نمایندگی خود و در پاسخ به مطالبات رهبری و امت شهیدپرور و ولایت مدار و روحانیت معزز در مقابله با موج بی بندوباری و مظاهر بدحجابی که ترفندی دیگر از تلاشهای استکبار جهانی و عوامل فتنه و جنگ نرم فرهنگی در جهت کمرنگ کردن ارزشهای اسلامی و مقابله با گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است، پیش قدم شده و سال همت و کار مضاعف را با اولویت فرهنگی و نظارت بی وقفه بر اجرایی کردن مصوبه 566 شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر راهکارهای اجرایی فرهنگ عفاف و حجاب و قانون ساماندهی مد و لباس آغاز نموده ایم.

وی در ادامه از رئیس جمهور ضمن تشکر و قدردانی از مواضع مقتدرانه و پیشنهادات 11 گانه در اجلاس بازنگری معاهده ان پی تی و معرفی آمریکا به عنوان مهمترین متهم در تشدید مسابقه تسلیحات هسته ای و جلب حمایت معنوی اکثریت کشورهای جهان، اظهار داشت: درخواست دارم در سالی که با اولویت‌های فرهنگی آغاز شده با تاکید و نظارت ویژه، این مطالبه مسلم رهبری و ملت در عمل تحقق کند.

صفایی با بیان اینکه این حق مردم است که از دولت و مجلس اصولگرا نهادینه شدن ارزش‌های دینی، عفاف، حجاب و برخورد با مفاسد اخلاقی را مطالبه کنند، از رییس مجلس شورای اسلامی خواست که نظارت بر عملکرد وزارتخانه‌ها از سوی کمیسیون‌های مربوطه در اجرایی کردن راهکارهای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و رفع موانع احتمالی را، در اولویت کاری مجلس قرار دهد.

این نماینده مجلس در ادامه از رییس قوه‌ قضاییه نیز خواست با پشتیبانی مقتدرانه و برخورد جدی با سران فتنه و آنانی که به عمد چهره جامعه را از جنبه‌ عفاف و حجاب خدشه‌دار می‌کنند و مدافعان دروغین حقوق بشر که خود را حامی زنان ایران نامیده‌اند، خواب را بر چشمان این مفسدان نیز حرام کند.

عضو کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس همچنین خطاب به وزیر علوم تصریح کرد: اسلامی شدن دانشگاه‌ها چه وقت تحقق می‌یابد؟

وی از وزیر آموزش و پرورش نیز سوال کرد که چه زمانی فرهنگ عفاف، حجاب و ارزش‌های اعتقادی و معنوی تدوین شده در فلسفه آموزش و پرورش در نظام تعلیم و تربیت کشور در عمل اجرایی می‌شود؟

صفایی همچنین خواستار پاسخگویی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این سوال شد که چه موانعی بر سر راه اجرای قانون مد و لباس وجود دارد که هنوز شاهد تولید و عرضه لباس متناسب با شأن زنان و مردان جامعه اسلامی نیستیم.

نماینده مردم تهران همچنین در مورد اینکه چرا پس از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی، چادر مشکی در داخل کشور تولید نمی‌شود؟ و چرا با مافیای واردات چادر برخورد جدی نمی‌شود؟ از وزرای بازرگانی و صنایع و معادن خواستار توضیح شد.

وی از رییس صدا و سیما و همکارانش نیز سوال کرد که در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و ارایه و نهادینه کردن الگوهای اصیل اسلامی و احیای ارزش‌های دینی در مقابل این همه تهاجم و جنگ نرم چه تدابیری اندیشیده‌اند؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet