ایام محرم 1398
1389/02/19 12:19:00
سرویس صحن
رسایی در نطق میان دستور:

لازمه مبارزه با فساد شفافیت زندگی مسئولان است

**نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی لازمه مبارزه با فساد را شفافیت فضای اقتصادی و زندگی مسئولان و دست‌اندرکاران امور کشور دانست.

"حمید رسایی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه خطاب به نمایندگان مجلس گفت: هفته گذشته سالروز صدور پیام پرمغز رهبری معظم انقلاب در خصوص مبارزه با فساد اقتصادی بود.

وی افزود: آن روز که رهبر انقلاب این پیام 8 ماده‌ای را صادر کردند مجلس دیگر بود و نمایندگان دیگری بر این کرسی‌ها تکیه داشتند.

رسایی با یادآور شدن اینکه آن مجلس چگونه رفتار نمودند و آن دوستان چه کردند قضاوت با خدای دانا و مردم بیدار است، تاکید کرد: آنچه مهم است این است که در حال حاضر ما مخاطب پیام 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب هستیم.

نماینده تهران با متذکر شدن اینکه در آینده مردم در مورد رفتار ما (نمایندگان) قضاوت خواهند کرد، اظهار داشت: قطعا شما نیز مانند حقیر بر این عقیده استوار هستید که مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین نهاد در راستای مبارزه با فساد در کشور است.

وی ادامه داد: بی شک شما هم می‌پندارید که پاشنه آشیل مبارزه با فساد، عدم شفافیت فضای اقتصادی و شفافیت زندگی مسئولان و دست اندرکاران امور کشور است. همان کسانی که یا به رانت اختصاصی اقتصادی دسترسی دارند و یا به رانت اطلاعاتی و اخبار و تصمیمات کلان.

رسایی خاطرنشان ساخت: با قبول این فرض، باید بپذیریم که برای مبارزه همه جانبه با فساد و به شفافیت کشاندن مسئولین و دیگر مدیران کشور که ما ناظر بر آنها هستیم، لازم است که ابتدا خود در اتاق شیشه‌ای قرار گیریم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نباید از یاد ببریم که تا مجلس به شفافیت خود رای ندهد، نمی‌تواند دیگران را به شفافیت ملزم نماید.

وی تصریح کرد: نباید از یاد ببریم که فساد هرگز به یکباره در جیب کسی لانه نکرده بلکه اندک اندک، شیطان نفس با موجه کردن کوچک‌های بزرگ، بسیاری از انقلابیون را به مسلخ برده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet