هدر موبایل
1389/02/19 12:29:00
سرویس صحن
236 نماینده مجلس طی بیانیه خواستار شدند

تقدیم هرچه سریع‌تر لایحه امر به معروف و نهی از منکر به مجلس

**۲۳۶ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای ضمن تاکید بر ضرورت تامین امنیت اجتماعی و اخلاقی و مبارزه با مفاسد اجتماعی، از دولت خواستند لایحه امر به معروف و نهی از منکر را هر چه سریعتر به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن این بیانیه که در پایان جلسه علنی روز یک‌شنبه 19 اردیبهشت ماه توسط "حسن غفوری فرد" عضو هیات رئیسه مجلس قرائت شد، به این شرح است:

 

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی که امضاکنندگان این بیانیه هستیم، با تاکید بر ضرورت تامین امنیت اجتماعی و اخلاقی و مبارزه با مفاسد اجتماعی از جمله مظاهر مخالف عفاف و حجاب، خواهان جدیت و اهتمام وزارت کشور و نیروی انتظامی در حفظ حریم ارزش‌های اسلامی و اخلاقی در جامعه هستیم.

تردیدی نیست که جوانان بزرگترین و بهترین سرمایه کشور هستند و آنچه می‌تواند، این سرمایه را حفظ نماید و در خدمت استقلال و سربلندی میهن اسلامی قرار دهد، همانا سلامت اخلاقی و معنوی جوانان است. دشمنان نیز با درک اهمیت سرمایه عظیم درصددند با شیوه‌های گوناگون، جامعه جوانان را گرفتار انواع مفاسد اخلاقی و اجتماعی کنند و در این راه با وسایل گوناگون و توطئه‌های مخلتف، به ترویج مواد مخدر و بی‌بندوباری و بی‌حجابی می‌پردازند.

اهتمام به مقابله قاطع و در عین حال حکیمانه با این توطئه‌ها خواست عموم ملت ایران است و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همواره این خواست را بیان فرموده‌اند و به دستگاه‌های ذی‌ربط در قوای سه‌گانه گوشزد کرده‌اند.

انتظار نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مسئولان محترم این است که بر تلاش و تدبیر خود برای مقابله با مفاسد اخلاقی و اجتماعی و تامین هر چه بیشتر عفاف و حجاب در جامعه اسلامی ما که خواسته بر حق رهبری و ملت بزرگ ایران و شهیدان انقلاب اسلامی است، بیافزایند و اطمینان داشته باشند که نمایندگان مجلس به حکم وظایف خود در حوزه قانون‌گذاری و در عرصه نظارت از همکاری با مجریان و مسئولان محترم دریغ نخواهند کرد.

ضمنا از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران نیز می‌خواهیم که "لایحه امر به معروف و نهی از منکر" را که طبق اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی، وظیفه‌ای همگانی و متقابل بر عهده مردم نسبت به یکدیگر و دولت نسبت به مردم و نسبت به دولت است، هر چه سریع‌تر جهت طی مراحل قانونی تصویب و به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet