ایام محرم 1398
1389/02/19 14:45:00
سرویس سیاسی

تلاش برای تشکیل دولت ائتلافی میان احزاب انگلیس

**یک نماینده پارلمان انگلیس خواستار برکناری نخست‌‌‌‌‌‌‌‌‌وزیر این کشور برای شکل‌گیری ائتلاف میان حزب لیبرال دموکرات و حزب کارگر شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی.بی.سی، جان من عضو حزب کارگراز گوردون براون رهبر حزب کارگر خواسته است تا قبل از برگزاری کنفرانس سالانه این حزب که قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود، از رهبری این حزب کناره گیری کند.

نماینده حزب کارگر تاکید کرده است که کناره گیری سریع براون می تواند به ائتلاف میان حزب کارگر وحزب لیبرال دموکرات کمک کند.

وی همچنین با انتقاد از رهبری گوردون براون گفت: اگر براون از رهبری حزب کنار نرود، حزب لیبرال دموکرات حاضر نخواهد شد با حزب کارگر برای تشکیل دولت مذاکره کند و این به ضرر حزب کارگر است .

این عضو منتقد پارلمان انگلیس درادامه تاکید کرده است که براون به خاطر منافع کشورش و همچنین منافع حزب خود باید از رهبری کناره گیری کند.

وی با تاکید بر اینکه اکثر طرفداران حزب کارگرهمچنان از حزب حمایت می کنند، گفت: اما حامیان حزب خواستارتغییر فوری دررهبری این حزب هستند.

درحالی که درانتخابات پارلمانی انگلیس هیچ یک از احزاب  نتوانسته است اکثریت قاطع پارلمان را به دست آورد ، رایزنی های فشرده ای میان احزاب این کشوربرای ائتلاف درجریان است.

گفتنی است درانتخابات پارلمانی انگلیس هیچ یک از احزاب نتوانست اکثریت قاطع پارلمان این کشور را که 650 کرسی دارد، کسب کند. درحال حاضر مذاکرات فشرده ای میان حزب محافظه کاربه رهبری دیود کامرون وحزب لیبرال دموکرات به رهبری نیک کلگ برای تشکیل دولت ائتلافی درجریان است . درحالی که این مذاکرات شکست بخورد، احتمالا حزب کارگر برای تشکیل دولت با حزب لیبرال دموکرات وارد مذاکره خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet