هدر اصلی
1389/02/19 15:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی:

قانون کار فعلی قانونی مبتنی بر اقتصاد سوسیالیستی است

**نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: قانون کار فعلی قانونی است مبتنی بر اقتصاد سوسیالیستی و دولتی که هیچ سنخیتی با اقتصاد امروز جامعه ما ندارد.

به گزارش ایسنا، فرهاد تجری در جمع صنعتگران استان کرمانشاه با انتقاد از قوانین کار و تامین اجتماعی، اظهار داشت: ریشه بسیاری از مشکلات موجود بخش تولید کشور به قوانین کار و تامین اجتماعی بر می گردد و تا این قوانین اصلاح نشود، نباید انتظار معجزه داشت.

نماینده سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب با بیان این‌که همه ما وظیفه حمایت از کارگران را داریم، زیرا با تلاش آنان است که چرخ های تولید به حرکت در می آید، عنوان کرد: قانون کار فعلی هم باعث زمین گیر شدن کارفرمایان شده و هم بزرگترین جفا در حق کارگران است.

تجری ادامه داد: در جلسه رای اعتماد وزیر کار و امور اجتماعی به ایشان گفتم اگر می خواهید به تولید و اقتصاد کشور کمک کنید، همتتان را صرف اصلاح قانون کار نمایید و در دیدار اخیری که با ایشان داشتیم عنوان کردند که اصلاحیه قانون کار آماده است.

وی همچنین با انتقاد از قانون تامین اجتماعی گفت: تشخیص های علی الراس بازرسین تامین اجتماعی مشکلات فراوانی برای کارفرمایان ایجاد کرده است.

تجری با بیان این‌که سایه قوانین کار و تامین اجتماعی بر بخش تولید و سرمایه گذاری سنگینی می کند، افزود: امروز ریشه کارگر ستیزی را باید در این قوانین جستجو کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان این‌که اگر این دو قانون اصلاح شود مابقی مشکلات به تبع آن حل می‌شود، ادامه داد: امیدواریم با رویکرد مناسب دولت دهم و همت مجلس، در طول عمر دولت دهم زمینه و بستر اصلاح این قوانین که مانع اصلی تولید و سرمایه گذاری هستند فراهم شود و بتوانیم این قوانین را اصلاح کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet