ایام محرم 1398
1389/02/19 15:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حدادعادل:

ایرانیان به علت کویری بودن سرزمین‌مان ارزش گل و گیاه را می‌دانند

**رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت : امروزگل به شهر تهران برگشته است و هیچ خیابانی نیست که از آن عبور کنیم و شاهد حضور گل در آن نباشیم.

به گزارش واحد مرکزی خبر ،حداد عادل در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی گل و گیاه؛ گل و گیاه را جزو تفکیک ناپذیر زندگی ایرانیان دانست و افزود : ایرانیان به علت کویری بودن سرزمین مان ارزش گل و گیاه را می دانند و آن را عزیز می پندارند و نمود آن در زندگی و ادبیات ایرانیان جلوه گر است .

وی تصریح کرد : امروز شهر تهران با گل رنگین و دلپذیر شده است و شاهد اعجاب مهمانان خارجی از فضای سبز و گل و گیاه در شهر تهران هستیم .

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت : باید در انتظار روزی باشیم که نه فقط میدان و بوستان های شهری بلکه هر وقت به هر پنجره ای نظر می کنیم ببینیم گل به ما لبخند می زند و آن روز شهر ، بسی زیباتر از انچه هست خواهد شد .

حداد عادل تصریح کرد : ما توانسته ایم 20 سال اخیر رابطه مردم با گل و گیاه را اصلاح کنیم و مردم قبول کرده اند که در خانه خود زندگی می کنند و خانه بزرگتری به نام تهران دارند .

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استمرار این تحول در بینش فرهنگی افزود : یکی از این راه ها این است که مدرسه ها فضای سبز و پرگلی داشته باشند .

وی گفت:به شهرداران مناطق پیشنهاد می کنم ، به مدارس به ویژه مدارس ابتدایی گلدان اهدا کنند تا در هر کلاس دانش آموزان از گلدان ها بهره ببرند و یاد بگیرند از زیبایی گل استفاده و از آن مراقبت کنند .

حداد عادل تصریح کرد:به هنگام تابستان نیز شهرداری این گلدان ها را برای مراقبت جمع آوری کند .

حداد عادل با اشاره به اینکه تماشای گل و گیاه به روح و روان ، شادی و ارامش می بخشد افزود : از مجموعه مدیریت شهری که تهران را برای ما دلپذیر کرده اند تشکر می کنم .

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان سخنرانی خود شعری با مضمون گل نرگس و گل سرخ برای شرکت کنندگان قرائت کرد .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet