عید سعید فطر
1389/02/19 12:23:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان در مجلس قرائت شد

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولین اجرایی کشور را اعلام کرد.

 به گزارش خبرگزار ی خانه ملت جاسم ساعدی روز یکشنبه تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی را چنین قرائت کرد.
ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس به وزیر راه و ترابری  در خصوص لزوم نصب ایستگاه اخذ عوارض پل شهید کلانتری در انتهای پل از سمت ارومیه تذکر داد.
بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس به وزیر راه و ترابری در خصوص جاده خاوران از مسیر سه راهی سلیمان – پاکدشت – شریف آباد خط کندرو ایجاد شود.
قادری نماینده مردم شیراز در مجلس به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در تکمیل کمربندی شهر شیراز ،به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی  در خصوص کمک به احداث بیمارستان بخش‌های شرقی وجنوبی شهر شیراز .
نوروزی نماینده مردم رباط کریم از وزیر راه خواست در تاسیس دو ایستگاه انتقال ریل باس دو شهر گلستان و بوستان رباط کریم تسریع ایجاد کند و از رئیس جمهور هم خواست در احداث منطقه صنفی صنایع دستی فرش در شهر پرند و تاسیس اتاق تعاون در این شهر طبق مصوبه سفر اول هیات دولت تسریع ایجاد کند همچنین به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تاسیس اداره‌ی مستقل آموزش و پرورش در بخش بوستان شهر رباط کریم و لزوم تاسیس بانک فرهنگیان در این شهرستان تذکر داد.
جمشید زهی نماینده مردم سراوان در مجلس به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم پرداخت حق محرومیت مناطق شهری سراوان تذکر داد.
صادق نماینده آستانه اشرفیه در مجلس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به علت انعقاد قرار داد محوطه اسکله بندر کیاشهر با شرکت غیر متخصص و تعلق و تاخیر شیلات استان گیلان در این امر تذکر داد.
افتخاری نماینده مردم تهران و طاهری نماینده مردم گرگان در مجلس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر علوم در خصوص عدم حضور در اولین جلسه شورای توسعه فرهنگی قرآنی که منجر به نرسیدن به حد نصاب و عدم برگزاری آن جلسه شد تذکر دادند.
اسماعیلی نماینده مردم هشترود در مجلس از وزیر کشور خواست در تخصیص اعتبار مرحله‌ی دوم وام‌های کشاورزان خسارت دیده در سال 88 به بانک‌های کشاورزی و دیگر بانک‌های عامل تسریع ایجاد کند.
محمدی نماینده مریوان در مجلس به وزیر بهداشت، در خصوص معرفی متخلفان و عاملین فروش سوالات آزمون دستیاری 29 بهمن ماه 88 و تسریع در رسیدگی به اعتراضات شرکت کنندگان تذکر داد.
یحیی زاده نماینده مردم تفت و میبد در مجلس از وزیر امور خارجه در خصوص دیپلماسی موثر و مناسب برای جلوگیری از تخریب مسجد حضرت فاطمه (س) در باکو توسط دولت آذربایجان بکار گیرد.
سنایی نماینده مردم نهاوند در مجلس به وزیر صنایع و معادن در خصوص ضرورت تسریع در بهره‌برداری از کارخانه‌ی سیمان نهاوند تذکر داد.
مطورزاده نماینده مردم خرمشهر در مجلس به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به وضع 4 روز قطعی آب شهر خرمشهر تذکر داد.
شعبانی و محمدی نمایندگان مردم سنندج و مریوان از وزیر راه و ترابری  در خصوص  فعال کردن حوزه‌ی راهسازی استان کردستان تسریع ایجاد کند.
ترابی نماینده مردم شهرکرد در مجلس از وزیر راه و ترابری در خصوص اعلام علت عدم اجرایی بیمه کارگران ساختمانی را اعلام کند.
پرتویی نماینده مردم سردشت در مجلس به وزیر کشور در خصوص رسیدگی به بروز بحران در پیرانشهر به علت ضعف عملکرد مدیرتی مرزی و دخالت مسئولان سیاسی دیگر شهرها تذکر داد.
فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلامآباد غرب،در مجلس  به رئیس جمهور در مورد دستور پیگیری علل عدم اجرای صحیح احکام بودجه‌ای دو سال اخیر درباره‌ی جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان معسر و بیمه‌ی کارگران مخابرات روستایی تذکر داد.
قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس از رئیس جمهور خواست دستور رسیدگی به علت قطع مکالمات تلفن‌های شهرستان آذربایجان غربی را اعلام کند.
حیدری نماینده سقز و بانه در مجلس به رئیس جمهور در مورد دستور بررسی علت حذف شهرستان‌های سقز و بانه از فهرست اسامی مناطق محروم تذکر داد.
قاضی‌پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران،در مجلس  به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت حقوق کارگران شرکت‌های پیمانکاری طرف قرار داد با آن وزارتخانه و به وزیر راه در خصوص لغو تعدادی از پروازهای ایران ایر از ارومیه به تهران تذکر داد.
کرمی نماینده سنندج در مجلس به رئیس جمهور ، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص دستور برخورد با اهانت‌های خبرگزاری ایرنا به مردم کردستان تذکر داد.
طباطبایی‌نژاد نماینده مردم اردستان در مجلس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت جبران خسارات وارده بر اثر بیماری تب برفکی به دامداران شهرستان اردستان و جلوگیری از گسترش آن و لزوم خرید جو کشاورزان این شهرستان و تعیین درصد رطوبت آن مانند دیگر مناطق کشور تذکر داد.
ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس از وزیر نفت خواست در مورد لزوم عمل به تعهد داده شده به جانبازان مرکز توانبخشی حضرت امام حسین (ع) برای استخدام فرزندان آنان اقداماتی را انجام دهد.
مقدسی نماینده بروجرد در مجلس به وزیر نیرو در خصوص اعلام علت تاخیر در اجرای دو سد این شهرستان تذکر داد.
کواکبیان نماینده سمنان در مجلس از رئیس جمهور خواست دستور ضرورت اجرای قانون بیمه کردن کارگران ساختمانی و دستور پرهیز از تناقض گویی دولت در مورد تبادل سوخت هسته‌ای با کشور برزیل را صادر کند، به وزیر آموزش و پرورش در خصوص رفع بحران کمبود نیروی انسانی در سازمان آموزش و پرورش سمنان، به وزیر امورخارجه در خصوص ضرورت تذکر جدی به دولت آذربایجان برای جلوگیری از حکم تخریب مسجد نیمه تمام حضرت فاطمه (س) در باکو و ضرورت موضع‌گیری سازمان کنفرانس اسلامی درباره‌ی پاره کردن قرآن کریم از سوی زندانیان رژیم غاصب صهیونیستی .
قنبری نماینده مردم ایلام در مجلس به وزیر کشور در خصوص بررسی علت بی‌توجهی به استقرار شهرداری در منطقه‌ی هلیلان تذکر داد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet