ایام محرم 1398
1389/02/19 16:31:00
سرویس کمیسیون ها
عباسی:

آموزش و پرورش نیازمند استخدام نیروهایی است که در میان حق التدریسی‌ها نیستند

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات جمعی گفت: طرح دو فوریتی مجلس برای استخدام حق التدریسی‌ها طرح شتابزده ای بود؛ زیرا آموزش و پرورش نیازمند استخدام معلمانی است که اکنون در میان حق التدریسی های موجود کم هستند.

اسدالله عباسی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه براساس مصوبه سال 88، آموزش و پرورش را موظف کردیم که طی 5 سال 60 هزار نیروی حق التدریسی واجد شرایط تعیین شده را استخدام کند، گفت: در حال حاضر تنها در 10 الی 12 استان این نیروهای حق التدریسی وجود دارند و دیگر استانها یا چنین نیروهایی ندارند و یا بسیار اندک است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش برای برقراری توازن نیروهای خود در کل کشور این آزمون را برگزار می کند، گفت: در برخی رشته‌ها مانند تربیت بدنی، برق، الکترونیک و فنی معلم کم داریم و با برگزاری این آزمون می توان این نیروها را جذب کرد.

وی گفت: اینکه بخواهیم با طرح دوفوریتی، اولویت را مجددا به نیروهای حق التدریسی که قرار است طی 5 سال جذب شوند، بدهیم کار درستی نیست؛ زیرا تعادل و توازن به هم می خورد و مانع آن می شود که آموزش و پرورش منابع انسانی خود را براساس کارآمدی در استانهای مختلف جذب کند.

وی گفت: با بازنشستگی پیش از موعد حدود 170 هزار نفر از نیروها، آموزش و پرورش نیازمند جذب نیروهای کارآمد است، ضمن آنکه ما 18 هزار نفر مربی تربیت بدنی نیاز داریم که در میان حق التدریسی‌ها نیستند.

وی با بیان اینکه تاکنون استقبال خوبی از آزمون صورت گرفته، گفت: احتمالا حدود یک میلیون نفر در آزمون شرکت کنند که در مرحله اول 120 هزار نفر انتخاب و از میان آنها با انجام گزینش 30 هزار نفر استخدام خواهند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet