هدر موبایل
1389/02/19 16:42:00
سرویس سیاسی
رئیس پارلمان کویت قبل از سفر به ترکیه:

مسئله فلسطین با همگرایی مشترک کشورهای اسلامی و عربی حل خواهد شد

**جاسم الخرافی رئیس پارلمان کویت، پیش از شرکت در نشست اضطراری کشورهای اسلامی در ترکیه، به اتحاد میان فلسطینان و حل بحران فلسطین توسط کشورهای اسلامی و عربی تاکید کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الوطن چاپ کویت، الخرافی پیش از سفر به ترکیه گفت: اختلافات میان فلسطینیان مانع بزرگی بر سر راه حمایت از موضوع فلسطین است. از برادران فلسطینیمان می‌‌‌‌‌‌‌خواهیم که این مرحله را پشت سر بگذارند و به جای اختلاف و جدایی برای ایجاد وحدت تلاش کننند زیرا این جدایی و اختلاف تاثیرات منفی بر حقوق قانونی ملت فلسطین خواهد گذاشت.

الخرافی افزود: رژیم صهیونیستی همچنان به اقدامات غیر قانونی خود از جمله  اقدام به کشتن افراد و نادیده گرفتن مقدسات علیه ملت فلسطین ادامه می‌‍‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.

وی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از ادامه اقدامات رژیم صهیونیستی در نادیده گرفتن مقدسات، خونریزی و اقدامات خشن علیه ملت فلسطین، گفت: این مهم تنها با همگرایی مشترک اسلامی عربی در مقابله با این اقدامات انجام می شود.

رئیس پارلمان کویت (مجلس الامه) همچنین با تاکید بر اهمیت نقش کشورهای اسلامی برای مقابله با نادیده گرفتن مقدسات از سوی رژیم صهیونیستی و حمایت از مقدسات اسلامی تاکید کرد: اتحادیه پارلمان های کشور های عضو سازمان کنفرانس اسلامی نقش مهمی را در شکل‌گیری موضع یکپارچه در مجامع بین‌المللی ایفا می‌کرد این در حالی است که  هم اکنون هماهنگی میان پارلمان‌های کشورهای اسلامی به ویژه در اتحادیه پارلمانی بین‌‌‌المللی کاهش یافته است.

گفتنی است، دومین نشست اظطراری  کمیته اجرایی اتحادیه پارلمان‌های کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی با موضوع فلسطین و اقدامات رژیم صهیونیستی دوشنبه در استانبول برگزار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.  

در این نشست  پارلمان کشورهای عربستان، کویت، ایران،  اندونزی، سوریه، اوگاندا، عربستان، ترکیه، کامرون و بورکینافاسو شرکت می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet