خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/02/19 17:03:00
سرویس فراکسیون ها
عضو فراکسیون فرهنگیان:

برخی نیروهای مورد نظر آموزش و پرورش در میان حق التدریسان وجود ندارند

**دلایل وزارت آموزش و پرورش در استخدام نیروهای مازاد بر ۴۰ هزار نیروی حق التدریسی این بود که همه نیروهای تخصصی در میان نیروهای حق التدریسی‌ها مشغول به کار در این وزارتخانه وجود ندارد.

محمدرضا خباز عضو فراکسیون فرهنگیان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت درخصوص تعیین تکلیف استخدام حق التدریسی‌ها در آموزش و پرورش گفت: برخی از رشته هایی مانند مکانیک، فیزیک، شیمی و کاربردی در این 66 هزار نفر وجود ندارد.

خباز با اشاره به دلیل دیگر گفت: بنا به گفته آنها این 66 هزار نفر باید ظرف 5 سال استخدام شوند یعنی هر سال 13 هزار نفر؛ بنابراین امسال اجازه گرفتیم که 26 هزار نفر را به استخدام این وزارتخانه درآوریم.

وی تشریح کرد: یعنی هم 13 هزار نفر سال گذشته و هم 13 هزار نفر امسال را استخدام نماییم. برای بقیه یعنی 50 هزار نفر نیز از معاونت برنامه ریزی و راهبردی مجوز استخدام گرفتیم لذا اگر این کار را انجام ندهیم مجوزمان از بین می رود زیرا بیش از 26 هزار نفر از معلمان حق التدریسی را نمی توانیم استخدام کنیم.

خباز با اشاره به تصویب دو فوریتی الحاق دو ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی در مجلس اظهار کرد: در صورت تصویب نهایی این طرح آموزش و پرورش باید نیروهای حق التدریسی را استخدام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet