هدر موبایل
1389/02/19 17:45:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

اهداف برنامه چهارم در حوزه سلامت محقق نشده است

**عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت بهداشت در پوشش بیمه اقشار روستایی، سهم پرداخت بیمه و تشکیل شورای عالی سلامت و برخی موارد دیگر نتوانسته مواد برنامه چهارم توسعه را اجرایی کند.

سیامک مره صدق در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: بررسی های برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیانگر این است وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کاستی های زیادی در خصوص اجرا درآمدن بیمه سراسری، کاهش سهم آن در کشور داشته است.

وی خاطر نشان کرد: براساس ماده 89 وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باید سهم افراد بیمه شده را به میزان 30 درصد و سهم دولت را به 70درصد می رساند؛ اما نه تنها این امر تحقق نیافته بلکه سهم مردم بیشتر هم شده است.

نماینده مردم کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: تشکیل شورای عالی سلامت متاسفانه هنوز اجرایی نشده است. در صورتی که لازم است وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی نسبت به این موضوع با جدیت پیگیری کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در قسمت کاهش مرگ و میر در جاده، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید با همکاری راهنمایی و رانندگی و وزارت راه نسبت به این موضوع اقدام می کردند که در این بخش هم با اهداف فاصله زیادی وجود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet