خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/19 20:42:00
سرویس کمیسیون ها
آلیا به خانه ملت خبر داد

تصویب طرح الزام به پیگیری حقوق دیپلمات ها در مجلس

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصویب طرح یک فوریتی الزام دولت به پیگیری و استیفای حقوق دیپلمات ها و عتبات ایرانی آسیب دیده از اقدام های اشغالگران آمریکایی در این کمیسیون خبر داد.

فاطمه آلیا نماینده تهران در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه طرح مذکور در دستور کار کمیته سیاست خارجی کمیسیون قرار داشت، گفت: در جلسه امروز این کمیته نمایندگان وزارت خارجه و مرکز پژوهش های شورای اسلامی حضور داشتند که پس از بحث و بررسی فراوان و با لحاظ پیشنهادات اعضای کمیته طرح مذکور به تصویب رسید.

وی افزود: براساس ماده واحده این طرح وزارت خارجه موظف است در همکاری دستگاه های ذی ربط و با استفاده از ظرفیت مراجع بین المللی حقوق تضیع شده، اتباع ایرانی و دیپلمات ها توسط دولت های خارجی و نیروهای بیگانه را در کشورهایی چون عراق و افغانستان و سایر کشورها پیگیری و استیفا نماید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تبصره این ماده واحده گفت: دولت موظف است ظرف سه ماه آئین نامه اجرایی مربوطه و همچنین تشکیل بانک اطلاعاتی ویژه جهت جمع آوری از ایرانیان آسیب دیده از اقدامات گروه های فوق الذکر را به تصویب برسانند.

آلیا افزود: از آنجا که طرح مذکور در کمیته سیاست خارجی کمیسیون تصویب شده در روز سه شنبه در جلسه کمیسیون مطرح و پس از رای گیری در دستور کار مجلس قرار می گیرد.

وی افزود: همچنین طرح اصلاح ماده واحده قانون برقراری حقوق وظیفه یا مستمری بازماندگان آن دسته از مهاجران و کسانی که به مناطق جنگی مراجعت نموده و به علت برخورد با مواد منفجره معلول و یا فوت می شوند در دستور کار کمیسیون قرار داشت. از آنجا که این طرح اعاده شده از شورای نگهبان بود باحضور نماینده شورای نگهبان طرح به تصویب کمیسیون رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet