شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/02/19 20:45:00
سرویس کمیسیون ها
یوسف نژاد به خانه ملت خبر داد

تاکید بر فقدان استراتژی صنعت و معدن در برنامه پنجم

**سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در این کمیسیون بر فقدان استراتژی صنعت و معدن و نبود راهبرد مناسب برای این بخش در برنامه پنجم توسعه مورد تاکید قرار گرفت.

علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن نمایندگان بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن، مرکز پژوهشهای مجلس و همچنین معاونین وزیر صنایع و معادن حضور داشتند گفت: در این جلسه برنامه پنجم توسعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: اصول برنامه و نقش صنعت و معدن در این برنامه، جایگاه اصل 44 قانون اساسی در برنامه، پرداختن به حل مشکلات بخش صنعت و معدن با احکامی که در برنامه نگارش خواهد شد، تامین منابع مالی صنعت و معدن، سرمایه در گردش، ارتقای کیفیت تولیدات، صادرات و تعیین استراتژی صنعتی ازجمله محورهای مهم بررسی این برنامه بوده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: آنچه در این جلسه بیشتر مدنظر قرار گرفت، فقدان استراتژی صنعت و معدن و نبود راهبرد مناسب برای این بخش، فضای کسب و کار نه چندان قابل اطمینان برای سرمایه گذاری و بحث سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن­ بود.

یوسف نژاد افزود: قرار شد تا جلسات کمیسیون صنایع و معادن با حضور همین مسئولین در هفته آینده نیز ادامه یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet