خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/19 21:30:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس پاکستان تاکید کرد:

همکاری‌های منطقه‌ای راهی برای رفع مشکلات

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری‌های منطقه‌ای‌ می‌تواند نقش مفید و مؤثری در حل مشکلات داشته باشد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از استانبول, علی لاریجانی رئیس مجلس ساعتی پیش در جریان سفر خود به استانبول با «فهمیده میرزا» رئیس‌مجلس پاکستان دیدار و گفت گو کرد.
لاریجانی در این دیدار اظهار داشت: اراده ایران این است که روابط تهران - اسلام‌آباد را گسترش دهد.
لاریجانی خطاب به همتای پاکستانی خود اظهار داشت: مذاکرات طرفین به ایجاد یک فهم مشترک از مسائل دو کشور و منطقه کمک خواهد کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع تروریسم و خطر آن در منطقه خاطرنشان کرد:‌بررسی‌هایی که ما پس از دستگیری عبدالمالک ریگی به دست آوردیم نشان از حمایت مستقیم آمریکا از تروریسم در منطقه دارد و در صورت لزوم می‌توانیم نتایج یافته‌های خود در این ارتباط را در اختیار مقامات پاکستان قرار دهیم.
وی همچنین تأکید کرد: نکته مهم این است که آمریکایی‌ها رفتار دوگانه‌ایی را در عرصه بین‌المللی دنبال می‌کنند و نمونه‌های آن را در عراق و افغانستان در حمایت از طالبان و گروه‌های تروریستی به خوبی شاهد بودیم.
لاریجانی با تأکید بر تقویت روابط کشورهای منطقه اظهار داشت: همکاری‌های منطقه‌ای‌ می‌تواند نقش مفید و مؤثری در حل مشکلات داشته باشد.
رئیس مجلس پاکستان نیز در این دیدار با تأکید بر نقش روابط تهران-اسلام‌آباد خاطرنشان کرد: دو ملت می‌توانند با همگرایی که از جهات مختلف با یکدیگر دارند به حل مسائل منطقه‌ایی کمک کنند.
وی با استقبال از همکاری‌های فی‌مابین به تقویت روابط اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: پیشرفت‌هایی که در پروژه انتقال گاز به پاکستان صورت گرفت نمونه خوبی از این همکاری‌ها است.
فهمیده میرزا ابراز امیدواری کرد که مذاکرات هیئت‌های حاضر در اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی بتواند به حل مشکل ملت فلسطین کمک کند.

وی با تاکید بر تقویب روابط کشورهای منطقه افزود: توسعه روابط منطقه ای نقش مهمی در حل مشکلات دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet