ایام محرم 1398
1389/02/20 08:07:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون اقتصادی:

کنارگذر بندرانزلی از کمبود اعتبار رنج می‌برد

**حسن خسته‌بند نماینده مردم بندرانزلی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بخشی از پروژه‌های این شهرستان با کندی پیش می‌رود اظهار داشت: از جمله پروژه‌های مهم شهرستان بندرانزلی توسعه و ایمن‌سازی اسکله بندرانزلی است که متولی اجرای آن سازمان بنادر و کشتیرانی است و هم‌اکنون با سرعت بالایی در حال اجراست و با اتمام آن موجب می‌شود تا ظرفیت اسکله بندرانزلی ۲ برابر شد.

خسته‌بند در گفتگو با روزنامه گلچین امروز گیلان افزود: در حال‌حاضر این اسکله قابلیت پهلو‌گیری کشتی‌های 6هزار تنی را دارد و پس از اتمام این طرح کشتی‌های 12هزار تنی نیز قابلیت پهلوگیری می‌یابند و تعداد اسکله‌های این بندر از 12  به 24 عدد می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود در نهایت اتمام پروژه 3 ترمینال نفتی و یک کارخانه کشتی‌سازی به بهره‌برداری برسند.

به گفته خسته‌بند، یکی از بازوهای موج‌شکن این اسکله تا شهریور به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده بندرانزلی اظهار داشت: کنارگذر بندرانزلی هم‌اکنون از کمبود اعتبار رنج می‌برد و علی‌رغم اینکه مصوبه دولت را دارد و بنا بود تا پایان مرداد 89 به اتمام برسد اما همچنان متوقف است و این مسئله به دلیل کم‌کاری وزارت راه و ترابری بوده و با این روند حرکت به نظر نمی‌رسد که تا مرداد 90 هم به بهره‌برداری برسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: پل داخل شهر بندرانزلی که می‌تواند از حجم ترافیک داخل شهر بکاهد چندین ماه است که متوقف بوده و این امر به دلیل عدم‌ اعتبار کافی است و کارگران آن حدود 8 ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند.

به گفته خسته‌بند، راه‌آهن قزوین- رشت هم به دلیل ضعف پیمانکار هنوز به اتمام نرسیده است.

وی اظهار داشت: پروژه احیای تالاب بندرانزلی با مساحت 20هزار هکتار و به عنوان دومین تالاب بزرگ جهان  حدود 9میلیارد تومان بناست که به آن اعتبار تخصیص یابد.

نماینده مردم بندرانزلی خاطرنشان کرد: مخزن آب‌ بندرانزلی هم با 8میلیارد تومان اعتبار به خوبی پیش‌می‌رود و با وام بانک جهانی تقریباً مراحل نهایی را طی می کند ضمن اینکه از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است.

خسته‌بند به پروژه مسکن مهر و اجرای آن در بندرانزلی اشاره کرد و گفت: 2300واحد مسکونی در پروژه مسکن مهر این شهرستان تاکنون از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است، ضمن اینکه چندین پروژه کوچک به منظور حل مشکل خشکسالی، توسعه دانشگاه و خدمات‌درمانی در شهرستان بندرانزلی در حال اجراست.

نماینده مردم رشت در خصوص اعمال تحریم از سوی کشورهای غربی نیز اظهار داشت: نمی‌توان گفت که اعمال تحریم به ایران ضربه نمی‌زند بلکه هر دو طرف تحریم از این مسئله آسیب می‌بینند،  به خصوص غربی‌ها که در بحران اقتصادی قراردارند و ضرر آن تنها برای ایران، آن است که محصولات را گرانتر باید خریداری کند و ما می‌توانیم این مشکل را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران به این تحریم‌ها عادت دارد، تصریح کرد: غربی‌ها گمان می‌کنند که تحریم در تصمیم‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران تأثیرگذار است اما ما به این تحریم‌ها به عنوان فرصت نگاه می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا در بسیاری از موارد خودکفا شویم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در راستای برنامه پنجم توسعه و تصویب آن در مجلس گفت: برنامه پنجم توسعه و طرح هدفمند کردن یارانه‌ها هر دو در راستای برنامه چشم‌انداز 20ساله هستند و باید در این راستا هدف‌گذاری شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال‌حاضر بخش‌های اولیه این برنامه بررسی شده و تا تصویب نهایی نمی‌توان در مورد آن قضاوت کرد، گفت: در خصوص این برنامه باید جدا از جریان‌های سیاسی نظریه‌پردازی شود.

خسته‌بند خاطرنشان کرد: دولت جزئی از مجلس و مجلس جزئی از دولت و مردم است و باید مجلسیان به گونه‌ای این برنامه را تصویب کنند که براساس خواسته و نظر مقام‌معظم رهبری و چشم‌انداز 20 ساله باشد و در صورت تصویب، به تبع یکسری فراز و نشیب‌هایی را دربرخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet