ایام محرم 1398
1389/02/20 08:28:00
سرویس سیاسی
بادامچیان:

نمایندگان ملت اجازه نمی‌دهند کسی محدودشان کند

**عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: نمایندگان ملت اجازه نمی دهند کسی برای آنها محدودیت ایجاد کند.

"اسدالله بادامچیان" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به این پرسش که معاون پارلمانی رئیس جمهور در سخنانی از تشکیل کمیسیون مشترک میان دولت، مجلس و شورای نگهبان برای بررسی میزان امکان تغییر لوایح ارائه شده از سوی دولت در مجلس خبر داده اند، ارزیابی تان از این موضوع چیست؟ با اعلام اینکه این  موضوع مربوط به تنقیح قوانین می شود، اظهار کرد: بعضی وقت ها تراکم قوانین باعث می شود که قضات وقتی که می خواهند طبق قانون حکم دهند دچار سردرگمی شده و به اصطلاح حقوقی و فقهی دچار "تراکم و تزاحم" قوانین شوند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه برای رفع این مشکلات تنقیح قوانین در کشور لازم است به تشکیل دو معاونت نظارت و قوانین در دوره هشتم مجلس اشاره کرد و افزود: تشکیل این دو معاونت که ریاست آنها را نواب رئیس مجلس برعهده دارند از کارهای بسیار خوب مجلس هشتم بود که اداره تنقیح قوانین نیز در زیر مجموعه معاونت قوانین قرار دارد که کار خود را برای تنقیح قوانین در کشور آغاز کرده و قوای مجریه و قضائیه نیز موافق فعالیت آن هستند.

بادامچیان درپاسخ به این پرسش که معاون پارلمانی دولت، تشکیل کمیسیون مشترک را برای بررسی میزان امکان تغییر لوایح در مجلس مطرح کرده است، گفت:این کار خوبی است که اینقدر وصله و پینه، به قانونی اضافه نشده و وقت کمیسیون ها گرفته نشود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا این مغایر آزادی مجلس در امرقانونگذاری نیست، اظهار کرد:اینها(تشکیل کارگروه) که مانع آن نیست، آنها(دولت) می گویند که این تغییر در لوایح را دریک همکاری و همیاری کمتر انجام بدهیم که این هم عیبی ندارد.

وی درپاسخ به این پرسش که آیا این اقدامات منجر به محدودیت برای مجلس در امر قانونگذاری نمی شود؟ گفت:نمایندگان محترم ملت اجازه نمی دهند که کسی در انجام وظایت آنها درمجلس محدودیت ایجاد کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet