حلول ماه ربیع الاول
1389/02/20 08:49:00
سرویس بین الملل

ایران و مغرب در حال حاضر روابط پارلمانی ندارند

**حسین سبحانی نیا گفت: متاسفانه به دلیل عجله کشور مغرب و تصمیم یک جانبه آنها، این ارتباط قطع شده است.

رئیس پارلمانی ایران ـ مغرب در گفتگو با خانه ملت با بیان اینکه ارتباط ایران با کشور مغرب در گذشته ارتباطی خوب و مناسب بوداظهار داشت: کشور مغرب به دلیل فشارهای منطقه ای، تصمیم عجولانه مبنی بر قطع ارتباط با کشور ایران کرد. با این وجود هیات پارلمانی ایران ـ مغرب درصدد بررسی و رفع این موانع هستند.

وی درخصوص اقدامات جدید در خصوص رفع مشکلات پیش آمده گفت: برای این موضوع باید به هر دو کشور زمان داد. کشور مغرب باید متوجه اشتباهش درخصوص عجولانه بودن این تصمیم گیری بشود. بعد از گذشت زمان اندکی حتما اقدامات لازم درخصوص ایجاد ارتباط دوباره صورت خواهد گرفت. این کشور هیچ گونه دلایل روشن مبنی بر قطع این رابطه ندارد به تبع در آینده نزدیک این ارتباط دوباره برقرار می شود.

وی ادامه داد: گروه دوستی پارلمانی ایران علاقمند است کشور مغرب به نتیجه روشن تری در این خصوص برسد و بار دیگر ارتباط این دو کشور مانند گذشته خوب و مناسب شود.

سبحانی نیا به روابط گذشته این دو کشور نیز اشاره کرد: پیش از این اتفاق روابط و رفت وآمدهای این دو کشور مناسب بود. گروه های دوستی، رئیس مجلس و دیگر مقام های دو کشور به کشور دیگر سفر و بازدید داشتند. امیدواریم این ارتباط به نفع مسائل دنیا، کشور و اسلام بار دیگر برقرار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet