هدر موبایل
1389/02/20 10:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون انرژی:

طرح هدفمندکردن یارانه ها طرحی منسجم و سازنده است

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بازتوزیع یارانه ها در جامعه باید با دقت و وسواس زیاد صورت گیرد و مقدار آن پاسخگوی نیازهای مردم باشد هشدار داد که درصورت عدم اجرای صحیح قانون هدفمندی اقشار کم درآمد دچار مشکل جدی می شوند.

سید عماد حسینی در گفتگو با مهر، در خصوص تاثیرات مثبت و منفی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در حوزه انرژی، اظهار داشت:  طرح هدفمندی یارانه ها طرحی منسجم و سازنده است که از آن می توان به عنوان  یک جراحی بزرگ در اقتصاد کشور نام برد.

 سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در اجرای این قانون باید نهایت دقت و وسواس اعمال شود، تاکید کرد: اگر در مسیر اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مکانیسم ها و راهکارهای قانونی آن به درستی اجرا نشود نمی توان به اهداف مورد نظری که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده ، دست یافت.

حسینی افزود: اجرای قانون هدفمندی به معنای اصلاح قیمت هاست و این به این معناست که در حوزه های مرتبط با انرژی، آب، برق، گاز و ... یارانه ها برداشته شود و در عوض این یارانه ها به مردم به گونه ای بازتوزیع شود که پاسخگوی نیازهای مردم و جامعه باشد.

نماینده قروه یادآور شد: در صورت عدم اجرای صحیح این قانون اقشار مردم به خصوص قشر کم درآمد جامعه دچار مشکل خواهند شد.

به گزارش مهر، دور جدید جمع آوری اطلاعات خانوار برای باز توزیع یارانه ها از امروز دوشنبه آغاز شده است .  قانون هدفمند کردن یارانه ها سال گذشته  به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید ، مسئولان دولتی در روزهای اخیر خبر داده‌اند که اقدامات اجرایی برای افتتاح حساب بانکی مردم با هدف دریافت یارانه نقدی خرداد ماه آغاز می شود .  مجلس دولت را مجاز به کسب در آمد 20 هزار میلیارد تومانی از حذف بخشی از یارانه ها در سال جاری کرده است و دولت کسب  کل این درآمد را به 6 ماه دوم سال موکول کرده است .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet