خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/20 10:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ساوه:

مواضع لاریجانی در رسانه‌های بین‌المللی نشان از پختگی و عقلانیت ایشان است

**یک عضو هیات رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان این که ریاست فعلی مجلس در راستای حفظ استقلال مجلس و احترام به استقلال سایر قوا گام برداشته است، گفت: هیات رئیسه هم در مسیر تدبیر حرکت می‌کند و علاوه بر اجرای قانون و آیین‌نامه گام‌های موثری در عزتمندی نمایندگان برداشته است.

حسین اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: من آقای دکتر لاریجانی را بهترین رئیس مجلس از اول انقلاب تاکنون می‌دانم که در راستای حفظ استقلال مجلس و احترام گذاشتن به استقلال قوای دیگر و ایجاد یک ارتباط منطقی و پویا با مردم از طریق خانه ملت قدم برداشته است.

وی افزود: آقای لاریجانی زینت مجلس شورای اسلامی در فضاهای سیاسی و بین‌المللی است و مصاحبه‌ها و مواضعی که از ایشان در رسانه‌ها بین‌المللی پخش می‌شود، پختگی و عقلانیت ایشان را نشان می‌دهد که ذخیره‌ای برای نظام جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم ساوه در خانه ملت ادامه داد: معمولا وقتی رئیس مجلس انسان مدیر، مدبر و پخته‌ای است طبعا کانون هیات رئیسه هم در مسیر تدبیر محاسن مجلس حرکت می‌کند، لذا ما از هیات رئیسه فعلی مجلس کاملا راضی هستیم، یعنی این افراد هم در اجرای قانون و اجرای آیین نامه اهتمام جدی داشتند و هم در امور عزتمندی نمایندگان مجلس گام‌های بسیار موثری برداشتند.

اسلامی یادآور شد: در دوره‌ی هشتم نمایندگان با عزت‌تر در حوزه‌های خود کار می‌کنند که این معلول روند و حرکتی است که هیات رئیسه داشته‌. ما هم از این ترکیب راضی هستیم و دوباره به آن ها رای خواهیم داد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در خصوص توجه به بعد نظارتی مجلس از سوی هیات رئیسه گفت: بحث نظارت در مجلس هشتم پررنگ‌تر از دوره‌ی هفتم شده، ولی باز هم کافی نیست.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet