حلول ماه ربیع الاول
1389/02/20 09:43:00
سرویس اقتصادی
معاون پارلمانی رییس دیوان محاسبات کشور خبر داد:

ارائه تفریغ بودجه 88 تا پایان آذرماه به مجلس

**معاون پارلمانی رییس دیوان محاسبات کشور از ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۸۸ کل کشور تا پایان آذرماه به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، "فریدون همتی" درباره ارائه گزارش تفریغ  بودجه سال 1387 از سوی دیوان محاسبات به مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این گزارش حدود سه ماه است که به مجلس ارائه شده و ما منتظر قرائت آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی هستیم.

وی درباره تفریغ بودجه سال 88 در دیوان محاسبات نیز گفت: کار و عملیات بررسی آن هم اکنون در دیوان محاسبات برنامه ریزی و آغاز شده است.

همتی با بیان اینکه دیوان محاسبات از نتایج گزارش های سه ماهه، شش ماهه ونه ماهه خود برای تفریغ بودجه سال 88 استفاده خواهد کرد، خاطرنشان ساخت: این موضوع هم اکنون در سطح استانی و ملی در حال انجام است و تفریغ ماده واحده بودجه 88 تا پایان آبان ماه به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه به موازات این بررسی ها گزارش های درآمدی که وزارت اقتصاد تهیه می کند به دیوان محاسبات ارائه خواهد شد و با نتایجی که حسابرسان مادر کلیه ردیف ها بررسی کرده اند تطبیق داده می شود، تصریح کرد: باید تک تک ارقام صورت حساب عملکرد دولت تطبیق داده شود و هر گونه مغایرت ، علت یابی گردد.

همتی با بیان اینکه نتایج تفریغ در کنار تفریغ بندهای ماده واحده در سه بخش حسابرسی، تطبیق صورت حساب عملکرد و بررسی بندهای ماده واحده بررسی می شود، تاکید کرد که طبق برنامه ریزی دیوان محاسبات قبل از ارائه لایحه بودجه سال1390از سوی دولت و تا پایان آذرماه گزارش تفریغ بودجه سال 1388از سوی دیوان تهیه، نهایی و آماده ارائه به مجلس خواهد بود.

وی دلیل ارائه تفریغ بودجه سال 88 قبل از ارائه بودجه سال 90 به مجلس رااستفاده نمایندگان از اطلاعات این گزارش به منظور تصمیم گیری درباره بودجه سال 90 خواند.

همتی تاکید کرد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی سال گذشته هم برای تصویب بودجه سال 89 از گزارش دیوان محاسبات درباره بودجه سال 87 بهتر از سالهای قبل بهره گرفتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet