خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/20 11:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون ‌آموزش و تحقیقات:

الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت باید با سند چشم انداز همسو باشد

** عضو کمیسیون ‌آموزش و تحقیقات مجلس‌، تصریح کرد: در تدوین الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت باید توجه داشت که این الگو منطبق و همسو با سند چشم‌انداز بیست‌ساله باشد.

نورالله حیدری، در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت توام بودن ایرانیت و اسلامیت الگوی پیشرفت، به مولفه‌های ایرانی بودن از جمله زبان و موقعیت جغرافیایی خاص و مولفه‌هایی اسلامی که ناظر به بعد عقیدتی است، اشاره کرد و گفت: اگر راهبرد الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت را نداشته باشیم، حتما شکست می‌خوریم به این معنا که اگر ایرانیت خود را فراموش کنیم و صرفا به مباحث ایدئولوژیکی بپردازیم و یا بخواهیم صرفا به مباحث اسلامی پرداخته و ملیت را نادیده بگیریم، پیشرفت نخواهیم داشت.

وی متذکر شد که کشورما موقعیت استراتژیک و منابع و ذخایری دارد که باید آنها را به درستی بشناسیم و برای آن برنامه‌ریزی کنیم.همچنین باید این پیشرفت‌ها و برنامه‌ریزی ها را در بستر اسلام تعریف کنیم، به عنوان مثال در بحث دستیابی به انرژی هسته‌ای، اگر به اسلام توجه کنیم هرگز به سمت دستیابی به سلاح کشتار جمعی و سلاح هسته‌ای پیش نخواهیم رفت، چون ایدئولوژی و اسلام مانع چنین حرکتی می‌شود.

حیدری، در این راستا نقش نهادی علمی ‌پژوهش را یادآور شد، گفت:‌متاسفانه کار پژوهشی صرفا منحصر به نظریه پردازی و مطالعات کتابخانه‌ای شده است در حالی که باید ضمن این‌که پژوهش و مطالعات فراگیر در این امر صورت می‌گیرد، مراقبت کنیم که دچار ‌آفت‌های گذشته و کنونی نشویم.

وی در این راستا لزوم کاربردی شدن این پژوهش‌ها را یادآور شد و تصریح کرد: الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت باید در قالب افق برتر چشم‌انداز بیست ساله تدوین شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet