شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/02/20 11:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خباز:

امسال به 10 میلیون نفر سود سهام پرداخت خواهد‌شد

**نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه سهام عدالت به گونه‎ای که مد نظر مجلسیان بود، توزیع نشده، اما این طرح هیچ گونه ارتباطی به هدفمند کردن یارانه‎ها ندارد و در جای خود محفوظ است.

حمیدرضا خباز در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که هنوز افرادی هستند که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اند، اظهار داشت: امسال به 10 میلیون نفر از افرادی که برگه سهام عدالت داده شده است، سود سهام پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه قانون هدفمند کردن یارانه‎ها را یکی از مهمترین اتفاقات اقتصادی در طول تاریخ انقلاب دانست و گفت: شوراها ابتدا باید خود در خصوص هدفمندکردن یارانه ها توجیه شده، سپس مردم را قانع کنند.

وی با اشاره به این‌که کشور سالانه 100 هزار میلیارد تومان یارانه به مردم می‌دهد، گفت : این نحوه یارانه‌دادن به مصلحت کشور نیست و اگر ادامه پیدا کند تا 10 سال آینده با مشکل اساسی مواجه خواهیم شد، به گونه‌ای که هرچه نفت در کشور تولید شود، باید به مصرف داخلی برسد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که تمام مواد سوختی همانند نفت سفید ، روغن ، بنزین و . . . در مدت 5 سال قرار است به قیمت واقعی به مردم داده شود، اظهارداشت: در پایان سال پنجم به کسی یارانه پرداخت نخواهد شد و به صورت نقدی به دستگاه‌های تولیدی داده خواهد شد.

وی گفت: مقرر شده دولت امسال 20 هزار میلیارد به دست آورد که 10 هزار میلیارد آن نقدی به حساب مردم ، شش هزار میلیارد به دستگاه‌های تولیدی از جمله چاه‌های کشاورزی و چهار هزار میلیارد دیگر در بودجه کل کشور در راستای هدفمند کردن یارانه هزینه شود.

نماینده مردم کاشمر در مجلس افزود: اگر این قانون، بد و غیرقانونی اجرا شود، آثار نامطلوب آن گریبانگیر ملت خواهد شد.

وی با بیان این‌که نفس قانون هدفمند کردن یارانه‌ها پسندیده است، اظهار داشت: دغدغه همه از آنجایی شروع می‌شود که احساس کنیم عین قانون اجرا نشده و به صورت سلیقه‌ای عمل شود.

وی با اشاره به این‌که قبل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به دولت پیشنهاد شد، یک رفراندوم انجام دهد و از مردم در خصوص اجرایی کردن یا نکردن قانون هدفمند کردن یارانه‌ها سوال کند، افزود : متأسفانه در آن زمان دولت این پیشنهاد را اجرا نکرد و بعد از تصویب این قانون درخواست رفراندوم را در بین مردم داشت.

وی با اعلام این‌که اگر نظر مردم برای دولت اهمیت داشت، باید در ابتدا حُسن کار را انجام داد، نه بعد از این‌که به قانون تبدیل شد، گفت : بعد از مدتی دولت اعلام کرده که این قانون را می‌خواهیم به حکمیت بگذاریم که اجرا شود یا نه، اولاً که این کار معنی ندارد دوماً همه حکمیت‌ها باید حول محور قانون باشد .

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که دولت قرار است از 20 هزار میلیارد تومانی که از گران کردن حامل‌های انرژی ، آب ، گاز و برق به دست می‌آورد، نفع آن را بین مردم تقسیم کند، گفت : اگر این 10 هزار میلیارد تومان به طور مساوی بین 70 میلیون نفر جمعیت تقسیم شود، به هر فرد 13 هزار تومان خواهد رسید.

خباز اظهار داشت : در قانونی که ما تصویب کرده‌ایم مقرر شده بر مبنای درآمدی که مردم دارند یارانه‌ها را پرداخت کنیم، اما دولت تقاضا دارد دهک‌ها را بر مبنای تشخیص خود انتخاب کند تا مجبور نشود به همه دهک‌های جامعه یارانه پرداخت کند، در صورتی‌که این مبلغ آن‌قدر کم است که جزء دهک‌های پایین جامعه فرد دیگری تمایل ندارد این مبلغ را دریافت کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet