هدر موبایل
1389/02/20 12:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده رباط کریم:

برگزاری مداوم انتخابات افزایش آگاهی سیاسی مردم را به دنبال دارد

**نماینده مردم رباط کریم در مجلس،افزایش مدت فعالیت دوره سوم شوراهای اسلامی را دارای اشکالات گوناگون قانونی و خلاف شرع دانست و تاکید کرد: انتخابات شوراها موضوعی اجتماعی است و نباید به بهانه‌های سیاسی از برگزاری این انتخابات در سال جاری جلوگیری کرد.

حجت الاسلام حسن نوروزی در گفت و گو با ایرنا،اظهار داشت: هرچند موافقان تجمیع انتخابات شوراها و ریاست جمهوری بر این باورند که این کار موجب کاهش هزینه‌های غیرضرور در جامعه می شود اما باید گفت که برگزاری مداوم انتخابات افزایش آگاهی سیاسی مردم را به دنبال دارد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی این طرح را دارای اشکالات گوناگون و مغایر با قانون اساسی دانست و اظهار داشت: اگر مردم طبق قانون فردی را برای چهار سال به عنوان وکیل خود انتخاب کرده اند کدام قانون و شرع اجازه می دهد که این مدت به هفت سال افزایش یابد.

نوروزی تاکید کرد: تمدید فعالیت این دوره شوراها در حالی صورت می گیرد که قانون شوراها دستخوش تغییرات زیادی شده است؛ برای نمونه در حالی که در دوره سوم برای نامزد شوراهای روستایی تنها سواد خواندن و نوشتن کفایت می کرد بر اساس اصلاحات بوجود آمده داشتن مدرک دیپلم ضروری شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خاطر نشان کرد که بر اساس اصلاحات بوجود آمده در قانون شوراها، نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت باید حداقل از مدرک کاردانی و شهرهای بالای 20 هزار نفر از مدرک کارشناسی برخوردار باشند.

نوروزی خاطرنشان کرد: با توجه به ارتقای جایگاه شوراها و تغییر شرایط نامزدها آیا مجلس می‌تواند به بهانه جلوگیری از هزینه های غیر ضرور مردم را از حقوق آنان محروم کند.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس این طرح را خلاف شرع و وجدان دانست و گفت: حداقل برای تمرین دمکراسی مردم، انتخابات دوره چهارم شوراها به موقع برگزار شود.

نوروزی با انتقاد از کسانی که مساله انتخابات شوراها را سیاسی قلمداد کرده و بر اساس آن برنامه ریزی و تحلیل می کنند، اظهار داشت:انتخابات شوراها، انتخاباتی محلی است و نباید آن را به مسایل سیاسی و انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری ربط داد زیرا مردم در این انتخابات تنها بر اساس دغدغه خود تصمیم می گیرند.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس افزود: باید اجازه دهیم مردم با شرکت در این انتخابات برای نحوه اداره جامعه خود تصمیم بگیرند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet