حلول ماه ربیع الاول
1389/02/20 12:43:00
سرویس کمیسیون ها
حسینی پور خبر داد:

زیرساختهای استان کهگیلویه و بویراحمد در حال ایجاد است

**زیرساخت ها و امکانات زیربنایی در استان کهگیلویه و بویراحمئدر حال رشد و توسعه است و نیروی انسانی ماهر، تحصیل کرده و متخصص در استان به وفور وجود دارد که باید با ساماندهی و برنامه ریزی مطلوب این افراد را به سمت فعالیت های کار آفرینی و مشاغل تولیدی هدایت کرد.

 نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نشریه «امید مردم» با اشاره به اینکه هم اینک 39 درصد از جمعیت استان در بخش های مختلف فعال هستند، افزود: تلاش می شود تا این رقم به بیش از 50 درصد برسد.

"سید قدرت الله حسینی پور" تصریح کرد: در این استان ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار خوبی به ویژه در بخش های کشاورزی، دامداری، گردشگری و صنعت و معدن بویژه نفت و گاز وجود دارد که باید از این ظرفیت ها به نحو مطلوب و بهینه جهت ایجاد طرح های بزرگ و اشتغالزا استفاده کرد.

نماینده مردم کهگیلویه اظهار داشت: وی گفت: در خواست ما از مردم استان این است که در این بخش ها سرمایه گذاری کنند یا زمینه حضور سرمایه گذاران غیره بومی را در استان فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه  بستر و زمینه در استان برای فعالیت کار آفرینان و سرمایه گذاری و مجریان طرحهای اشتغالزا فراهم است افزود: باید با تشویق وترغیب نیروهای تحصیل کرده و دانشگاهی برای ایجاد کارآفرینی و اجرای طرح های اشتغالزا ضمن ایجاد اشتغال به معضل بیکاری استان پایان داد.

حسینی پور ادامه داد: برای دستیابی به این هدف بازار کار و فعالیت برای محورهای توسعه استان مورد توجه قرار گیرد و استعدادها و پتانسیلها نیز در کشور معرفی شود.

وی بیان کرد: لازم است مشخص شود که این استان استعداد و ظرفیت اشتغال سازی را دارد و می تواند خودش را برای بسیاری از سرمایه گذاری ها مهیا کند.

وی تاکید کرد: استان برای رسیدن به فضای مناسب بخشهای مختلف نیاز به سوق دادن این پتانسیلها و استعدادها به سمت بومی سازی دارد.

وی عنوان کرد: مرتفع کردن برنامه های محلی و منطقه ای در راستای بوی سازی می تواند نقش مهمی در زمینه سرمایه گذاری این استان داشته باشد.

 حسینی اظهار داشت:هم اینک سهم اشتغال در بخش کشاورزی در استان 38 درصد است که باید بسترسازی و آموزش و استفاده از مکانیزهای جدید فعالیت در بخش کشاورزی را توسعه داد.

وی گفت: فعال بودن بخش خدمات و بازرگانی مستلزم فعالیت در بخش های تولیدی از جمله بخش کشاورزی، صنعت و معدن است که باید ما از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کرد.

حسینی پور افزایش فرزند و بالا رفتن تعداد اعضای خانواده نه تنها هیچگونه خللی در توسعه و اقتصاد کشور ایجاد نمی کند بلکه مفید هم هست.   

 وی افزود: داشتن فرزندان خوب، صالح و با داشتن تربیت صحیح نه تنها مشکلی برای کشور ایجاد نمی کند بلکه می تواند نقش موثری در پیشرفت و توسعه جامعه نیز ایجاد کند.

وی ابراز داشت: کنترل جمعیت در بیشتر موارد سبب افت و رشد منفی توسعه کشور می شود.

وی اظهارداشت:کشورهای اروپایی به دلیل افت جمعیت باکمبودنیروی انسانی برای انجام کارهایشان مواجه شده اند.

حسینی  پور، کنترل جمعیت در کشور را بیشترین ضرر به نیروی انسانی عنوان کرد و افزود: در چند سال آینده با از کار افتادن نیروی های انسانی امروز با کمبود نیروی انسانی مواجه می شویم که در صورت افزایش فرزند این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet