هدر موبایل
1389/02/20 13:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی:

در دوران پهلوی کشور در نظام سلطه جهانی هضم شد

**نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: باید با تقویت مردمسالاری در کشور، راهبرد رویارویی با نظام سلطه به عنوان اصل کلیدی در متن انقلاب نهادینه شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، ابوترابی فرد در همایش" پس از 30 سال، سیرت و صورت انقلاب اسلامی" که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با اشاره به تاریخ سیاسی ایران گفت: در دوران پهلوی کشور در نظام سلطه جهانی هضم شد و کمترین هویت و استقلال سیاسی نداشت.

وی گفت: جمهوری اسلامی امکان شکل گیری نظام سیاسی مستقل تمام عیار را فراهم کرد و نظامی بر اساس اندیشه حکومت و نظام سیاسی اسلامی تولد یافت.

ابوترابی فرد گفت: این نظام به دلیل هویت دینی خود مدیریت و رهبری را در چهره فقیه عادل، شجاع و مدیر و مدبر و بر اساس اصل شایسته سالاری متجلی یافت.

وی افزود: این نظام بر بازوان ملت ایران و رأی مردم تکیه دارد و توانسته است ریشه های استقلال سیاسی خود را قدرتمند کند و در برابر همه چالش های نظام سلطه بر اقتدار خود بیفزاید.

ابوترابی فرد افزود: اگر حضور مردم در صحنه نبود، انقلاب نمی توانست راه استقلال را ادامه دهد.

وی با اشاره به قدرت مرکزی و پیرامونی جمهوری اسلامی ایران گفت: یکی از علل کلیدی که نظام سلطه به سرکردگی آمریکا نمی تواند تهدیدها و سخنان یاوه خود را عملی کند و کمترین تعرض را به نظام اسلامی ندارد، ناشی از قدرت پیرامونی ما در کشورهای مختلف است.

نایب رئیس مجلس با اشاره به شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه و 22 روزه گفت: اگر نظام جمهوری اسلامی نبود امروز امریکا و اسرائیل در منطقه و بسیاری از کشورهای آسیایی با چالش مواجه نبودند.

وی با بیان اینکه تا سال2030 ، 90 درصد انرژی آمریکا و انگلیس باید از خاورمیانه و منطقه خاورمیانه تأمین شود، یکی از علل تهاجم امریکا به عراق را دستیابی به منابع نفت بیان کرد و گفت: عراق باید به حامی اسرائیل تبدیل شود.

ابوترابی فرد، تهدد هسته ای آمریکا را ناشی از اظهار عجز جدی درخصوص ناتوانی برای رویارویی سیاسی، اقتصادی و نظامی با ایران دانست.

وی با اشاره به اقتدار دفاعی ایران گفت: در گذشته هواپیمای مسافربری ما را که کیلومتر ها با ناو امریکایی فاصله داشت، هدف قرار دادند اما امروز در مانور، هواپیمای ما از ناو آمریکایی می گذرد و با خلبان گفتگو می کند و جرأت کمترین تعارضی ندارند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه دانشمندان با متوسط سن کمتر از 25 سال دانش هسته ای را به فناوری هسته ای تبدیل کردند، گفت: شتاب تولید علم در کشور در حال افزایش است و حرکت کاروان تولید علم، آینده روشنی را رقم می زند.

وی با بیان اینکه در طول 20 سال ایران به قدرت موشکی در جهان تبدیل شده است، گفت: توان پرتاب ماهواره ظرفیتی برای موشک های بالستیک است.

نایب رئیس مجلس گفت: ما در حاشیه ناامن ترین کشورهای جهان تبدیل به امن ترین کشور شده ایم که این موضوع در قدرت هیچ یک از قدرت های جهان حتی آمریکا و کشورهای اروپایی نیست.

وی به دستگیری ریگی اشاره کرد و گفت: دستگیری این تروریست نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

ابوترابی فرد گفت: در راهپیمایی22 بهمن که در حساس ترین شرایط برگزار شد، کوچک ترین مسئله تهدید کننده امنیتی در کشور رخ نداد.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه باید با نگاه نقادانه مسائل کشور را آسیب شناسی کنیم، گفت: جایی که بیگانگان برای نقد ما کف می زنند، در واقع آن را در جهت آرمان های خود می بینند.

وی به اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها و خصوصی سازی به عنوان دو محور اصلی برای ساماندهی اقتصاد، تولید ثروت و حضور موثر در بازارهای جهانی اشاره کرد و گفت: بخش های میانی دولت تمایلی برای کوچک سازی و کاهش حجم ندارند که امیدواریم در برنامه پنجم توسعه به سمت تحقق کامل 44 قانون اساس حرکت کنیم.

ابوترابی فرد گفت: هدفمند سازی یارانه ها نیز 100 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از انرژی را به سمت حرکت چرخ های اقتصاد و تولید در کشور هدایت می کند که امیدواریم این طرح به خوبی اجرا شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet