هدر اصلی
1389/02/20 13:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی:

مصلی تهران بهترین مکان برای برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی است

**یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد:بهترین مکان برای برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی از جمله نمایشگاه کتاب، مصلی تهران است.

به گزارش ایسنا بهروز جعفری در ارزیابی از برخی انتقادات در مورد برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در مصلی تهران افزود: مصلی با نمایشگاه کتاب سنخیت دارد و قرار نیست که نمایشگاه ماشین‌آلات یا مواد غذایی و ... در مصلی برگزار شود که بگوییم برگزاری این نمایشگاه در مصلی مشکل دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه، خاطر نشان کرد: از نظرعرفی و دیدگاه‌های فرهنگی مشکلی بین برگزاری نمایشگاه در مصلی نمی‌بینم، اما این سوال مطرح می‌شود که آیا برگزاری نمایشگاه در مصلی با مشکلاتی که دارد به صلاح است یا خیر؟ که البته این کار موقتی است که انجام می‌دهیم و باید در فکر برگزاری نمایشگاه دائمی باشیم.

جعفری با بیان این‌که قرار نیست که مصلی صرفا به عنوان محل برگزاری نماز باقی بماند، تصریح کرد: مصلی در آینده نزدیک محل نماز خواندن می‌شود و در کنارش باید کارها و فعالیت‌های فرهنگی، عقیدتی و آموزشی در آن صورت گیرد و تنها مشکلی که وجود دارد مشکل ایاب و ذهاب، کمبود غرفه‌ها، مشکل تجهیزات و امکانات است.

نماینده‌ی مردم سمیرم در خانه‌ی ملت، بر لزوم وجود نمایشگاه دائمی تاکید کرد و گفت: اولا باید متولی اصلی در این راستا مشخص شود و باید دید چه کسی باید مسوولیت تاسیس نمایشگاه دائمی را داشته باشد. آیا این کار برعهده‌ی شهرداری است یا نهادهای فرهنگی ؟ لذا باید این مهم به عنوان ضرورت و نیاز مورد توجه قرار گیرد و هر چه سریع‌تر در یک قسمتی از شهر تهران نمایشگاه دائمی داشته باشیم. ضمن آنکه به غیر از برگزاری کتاب، جایی که برای سایر نمایشگاه‌های دیگر هم وجود دارد، مناسب نیست.

وی یادآور شد که از ابتدای انقلاب تاکنون این مشکل وجود داشته، لذا مسوولان فرهنگی به عنوان یک نیاز اصلی باید به این مساله نگاه کنند، زیرا همانگونه که در فکر ورزشگاه، رفت و آمد و مترو هستیم، نمایشگاه هم یک مساله‌ی ضروری است که باید هرچه سریع‌تر آن را در دستور قرار دهیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet