خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/20 13:58:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

سخنان سخیف وزیر خارجه جوان امارات جای تعجب دارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات وزیر امور خارجه امارات در مورد جزایر سه گانه ایرانی گفت: اینکه وزیر خارجه جوان امارات اینقدر سخیف درباره ایران سخن گفته جای تعجب دارد.

"غلامرضا کرمی"، نماینده مردم کرمان و روار در گفت و گو با نشریه نگارستان اظهار داشت: وزیر خارجه امارات به جای آنکه حملات خود را علیه رژیم اشغالگر قدس که با تمام توان در جهت سرکوب مردم مظلوم فلسطین اقدام می کند، ببرد و علیه آنها موضع گیری کند، علیه کشور قدرتمند منطقه که با وجود برخوردهای بسیار نامهربانانه برخی کشورها از جمله این کشور، موضع گیری می کند و این جای تعجب دارد.

وی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران حاکم بر سه جزیره خودش است و با تمام قدرت در خلیج فارس حضور دارد، به رزمایش چندروز گذشته سپاه پاسداران در این منطقه اشاره کرد و گفت: این رزمایش نشان دهنده توانمندی و قدرت جمهوری اسلامی برای حفظ منافع خودش و مرزهای آبی و جزایرش بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این درحالی است که کشورهای همسایه خصوصا امارات به جای آنکه سخنان مورد علاقه رژیم صهیونیستی را به زبان بیاورند، باید مواضعی در جهت تحکیم دوستی درمنطقه و برادری ها بین کشورهای حوزه خلیج فارس اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه موضع ایران در مقابل اینگونه اظهارات بسیار روشن است، گفت: همانطور که همه می دانیم بحث خلیج فارس را آمریکاییها در منطقه مطرح کردند تا بتوانند با ایران مقابله کنند اما این شیطنت رنگ خودش را باخته  و هیچ مستند تاریخی هم دراین زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: این سه جزایر هم براساس قراردادهای موجود برای جمهوری اسلامی ایران است و از جزایر خود با توام قوا دفاعی حفاظت خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet