خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/02/20 14:15:00
سرویس سیاسی
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات:

باوضع قانون توسط شورای عالی انقلاب‌فرهنگی مخالفیم

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی مستقیماً نمی تواند قانون وضع کنداعلام کرد: ما مخالف عملکرد این شورادر مورد وضع قوانین هستیم.

"علی عباسپور تهرانی فرد" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به این پرسش که آیا پاسخی از سوی مقام معظم رهبری نسبت به نامه  رییس مجلس درباره وظایف و عملکردهای شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت شده است یا نه، گفت: هنوز پاسخی از طرف علی لاریجانی ریاست مجلس مبنی بردریافت پاسخی از دفتر رهبر معظم انقلاب  منعکس نشده است.

عباسپور در پاسخ به این پرسش که نگاه مجلس به برخی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی چگونه است؟ گفت: به هر حال ما نسبت به عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد وضع قوانین مخالفیم که این را به اطلاع رییس مجلس هم رسانده ایم.

رییس کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: ما معتقدیم که مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حد سیاست گذاری مانند مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام الزام آور است که طبق آن چارچوب مجلس باید قانون وضع کند و براساس قانون مجلس دولت بایستی عمل کند.

عباسپور براین اساس به دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در این دیدار که اعضای کمیسیون فرهنگی از مقام معظم رهبری درباره رابطه میان شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس سوال می کنند بنا به نقل قول از سوی اعضای این کمیسیون معظم له می فرمایند؛ کار مملکت مشخص است و هیچ تداخلی وجود ندارد، یکی سیاست گذاری است، یکی قانونگذاری است و یکی دیگر اجرای سیاستگذاری که سیاستگذاری را شورای عالی انقلاب فرهنگی یا مجمع انجام می دهند.

وی ادامه داد: البته با تعبیری که من دارم عنوان می کنم، قانون را مجلس تصویب کرده و دولت هم آن را اجرا می کند.

عباسپور در عین حال با اعلام اینکه ما از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی استقبال می کنیم، اظهار داشت: اما شورا تداخل در قوانین، یا دخالت در قوانین مجلس نمی تواند داشته باشد.

رییس کمیسیون آموزش با مقایسه مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام با شورای عالی انقلاب فرهنگی، خاطر نشان کرد: همانطور که مصوبات مجمع برای مجلس الزام آور، اما قانون نیست؛ یعنی در این چارچوب مجلس موظف به عمل است بنابراین فکر می کنیم مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در همین حد قابل قبول است، اما مستقیماً نمی تواند قانون وضع کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet