هدر موبایل
1389/02/20 14:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
سودانی:

تلفیق تمدن ایران و اسلام شکوهمندی خارق‌العاده‌ای را به نمایش درآورده‌است

**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جهت ایجاد یک الگوی اسلامی - ایرانی و پیاده کردن آن در مراحل مختلف باید برنامه ریزی های کلان، دقیق و همه جانبه انجام داد،گفت: این الگو می تواند چراغ روشنی برای سایر ملتها باشد.

ناصر سودانی در گفت و گو با ایرنا،افزود: تحقق چنین امری می تواند بدون شک الگویی روشن برای سایر کشورهای اسلامی و حتی معتقدین به سایر مکاتب الهی نیز باشد.

سودانی اظهار داشت: تعریفی که از انسان در اسلام و دیگر مکاتب الهی ارایه شده، این است که او نماینده خداوند بر روی زمین است.

این نماینده مجلس با یادآوری اینکه اسلام انسان را آیینه تجلی بخش صفات الهی در نظام آفرینش می داند،اظهار داشت: بین نگرش به انسان در جامعه غربی و اسلام تفاوت بسیاری وجود دارد به همین جهت تدوین الگویی در این زمینه، الزامی به نظر می رسد.

سودانی با بیان اینکه ملت ایران بهترین مکتب را پذیرفته،تصریح کرد: تلفیق تمدن ایران و اسلام، شکوهمندی خارق العاده ای را در عرصه جهان به نمایش درآورده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: برای رسیدن به اهداف عالی نظام، با ایجاد یک الگوی اسلامی-ایرانی می توانیم به تحقق آنها جامعه عمل بپوشانیم.

وی با یادآوری اینکه در دیدگاه غرب، پیشرفت و سود مادی اهمیت بسیاری دارد، توضیح داد: بنابراین در این دیدگاه اخلاق و معنویت قربانی می شود و به همین دلیل غرب اکنون با چالش های جدی گریبانگیر است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقاطع گوناگون تنها راه پیشرفت کشور را الگوی اسلامی-ایرانی دانستند و افزودند: مهمترین وظیفه نخبگان اعم از دانشگاهی و حوزوی تنظیم نقشه جامع پیشرفت کشور بر اساس مبانی اسلام است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet