خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/20 14:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر:

هدفمند کردن یارانه ها در شرایط رکود اقتصادی تبعات منفی در پی خواهد داشت

**رئیس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی با تاکید بر اینکه اجرای هدفمند کردن یارانه ها منوط به بکاربردن صحیح سیاست های اصل ۴۴ است گفت: قطعا اجرای هدفمند کردن یارانه ها در شرایط رکود اقتصادی تبعات منفی برای کشور در پی خواهد داشت.

حمیدرضا فولادگر در گفتگو با مهر در پاسخ به این سئوال که اجرای هدفمند کردن یارانه ها و طرح تحول اقتصادی چه تاثیراتی بر اقتصاد کشور خواهد داشت، تاکید کرد که طرح تحول اقتصادی یک مجموعه 7 قسمتی است که هدفمند کردن یارانه ها یک بخش آن محسوب می شود.

وی افزود: هر کدام از 7 بخش در نظر گرفته در طرح تحول اقتصادی که شامل توزیع عادلانه ثروت، جلوگیری از قاچاق کالا، تحول و اصلاح قوانین پولی و بانکی، گمرکات، بیمه ها، نظام توزیع و حفظ ارزش پول ملی و در نهایت هدفمند کردن یارانه ها می شود به صورت ناقص اجرا گردد باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای کشور خواهد شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اجرای صحیح سیاست های اصل 44 قانون اساسی باعث رونق اقتصادی در کشور می شود تصریح کرد: هدفمند کردن یارانه ها در شرایطی جواب می دهد که شاهد رونق اقتصادی در کشور باشیم چرا که اگر کشور در حالت رکود اقتصادی به سر برد قطعا اجرای هدفمند کردن یارانه ها دردی را دوا نمی کند.

رئیس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی ادامه داد: هدفمند کردن یارانه ها اگر به درستی و در شرایط رونق اقتصادی اجرا شود باعث کمک به رقابت پذیری بهتر در کشور می شود.

فولادگر تاکید کرد که اگر همه 7 بخش طرح تحول اقتصادی از جمله هدفمند کردن یارانه هابه درستی اجرا و دنبال شود شاهد یک تحول مثبت و اساسی در کشور به ویژه در حوزه اقتصاد و تولید خواهیم بود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet