ایام محرم 1398
1389/02/20 15:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

در ادوار گذشته تاریخ کشور یا به بعد اسلامی پرداخته‌شده یا به بعد ایرانی

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،تاکید کرد: نخبگان و جوانان ایرانی باید الگوهای ایرانی-اسلامی را به دنیا معرفی کنند تا همگان با این فرهنگ اصیل کشور ایران آشنا شوند.

"سید علی حسینی" در گفت وگو با ایرنا با بیان این که اگر جامعه بخواهد بر اساس حفظ آرمان ها و اعتقادات و باورها چشم اندازی از پیشرفت و توسعه را تعریف کند باید به الگوهای اعتقادی و فرهنگی توجه داشته باشد، اظهار داشت: توسعه و پیشرفت منطقی و معتدل مطلوب حاصل نمی شود مگر اینکه بر اساس باورهای آن جامعه باشد.

حسینی افزود: ما در کشور ایران دارای فرهنگ منحصر به فرد هستیم و اعتقادات دینی و فرهنگ تاریخی در جامعه ایرانی ریشه دارد، فرهنگ اسلامی- ایرانی که در جامعه ایران حاکم است هیچ گاه ایران را جدا از اسلام نمی داند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، افزود: اعتقادات اسلامی ما در باورهای فرهنگی و تاریخی ایرانی تنیده شده است و به گفته اندیشمندانی همانند شهید مطهری خدمات اسلام و ایران به صورت متقابل بوده است و تاثیرگذاری که این دو بر هم گذاشته اند غیر قابل تفکیک است.

این نماینده مجلس در ادامه خاطرنشان کرد:ملت ایران صاحب فرهنگی هستند که برگرفته از فرهنگ اسلامی است، اگر بخواهیم به توسعه و پیشرفت مادی و معنوی برسیم باید در این دو بخش فرهنگ خود را مدنظر داشته باشیم.

وی اظهار داشت: اگر به تاریخ گذشته کشور نگاه کنیم، می بینیم در هر دوره ای، هر یک از حکومت ها و رژیم ها که در ایران حاکم بودند بخشی از این فرهنگ را کنار گذاشتند و به بخش دیگری از آن پرداختند.

حسینی افزود: در ادوار گذشته تاریخ کشور یا به بعد اسلامی یا تنها به بعد ایرانیت پرداخته شده است و هیچ گاه این دو بعد در کنار یکدیگر برای حاکمان مد نظر قرار نگرفته است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که نهادهای آموزشی به ویژه آموزش و پرورش و رسانه ها و پایگاه های علمی و فرهنگی باید در این زمینه پویا عمل کنند،گفت: نخبگان و جوانان ایرانی باید الگوهای ایرانی -اسلامی را به تمام دنیا معرفی کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet