هدر اصلی
1386/10/17 13:16:00
سرویس اقتصادی

رییس جمهور: از مهمترین کارهای دولت و مجلس در طول یکسال، تنظیم قانون بودجه است

محمود احمدی نژاد پس از تقدیم لایحه بودجه سال ۸۷ به مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: از مهمترین کارهای دولت و مجلس در طول یکسال، تنظیم قانون بودجه است که این کار وقت زیادی را از مجلس و دولت به خود اختصاص می دهد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی ظهر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی افزود: با رایزنی هایی که با مجلس داشتیم قرار شد برای رفع نواقص اصلی نظام بودجه ریزی تلاش کنیم و بودجه کاملا شفاف، روان، اجرایی، کم حجم و بودجه ای که آحاد دولت ایران بتوانند به خوبی به آن اشراف داشته باشند و نظارت کنند، تنظیم کنیم که در واقع اینها ویژگی های اصلی یک بودجه عملیاتی هستند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: از مدت ها قبل کار انجام شد و جلسات هماهنگی برگزار گردید. قرار شد بخش مهمی از تبصره ها زودتر تقدیم مجلس شود که مجلس محترم بررسی این تبصره ها را آغاز کرده اما هنوز این رسیدگی به پایان نرسیده است. بخشی از تبصره هایی که اساسی، مهم و تاثیرگذار بود را به ترتیبی حقوقی در بودجه امسال تنظیم شده است که امروز تقدیم مجلس گردید و بررسی ها در مورد آن از امروز آغاز شد.

احمدی نژاد با بیان اینکه لایحه بودجه تقدیم شده فرازهای مهم و مورد تاکیدی را در خود دارد، گفت: در بخش کشاورزی توجه جدی به آب و تامین نظام آبیاری و شبکه های آبیاری شده و بودجه آن در سال آینده سه برابر گردیده است.

وی از توسعه صادرات محصولات کشاورزی، افزایش کیفیت محصولات کشاورزی و افزایش نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی به عنوان دیگر موارد دیده شده در لایحه بودجه سال 87 یاد کرد.

رئیس جمهور افزود: در این لایحه توسعه دانشگاه ها، کیفیت آموزش، تمرکز زدایی از آموزش عالی، ارتقای کیفی آموزش دانشگاه ها و تجهیز دانشگاه ها جایگاه ویژه ای دارند و پژوهش و هدایت بودجه پژوهشی نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

احمدی نژاد، افزایش یارانه ها، حمل و نقل، توسعه روستایی و مسکن روستایی را از دیگر موضوعات دیده شده در بودجه 87 خواند و تصریح کرد: به بخش مسکن اعتبارات بسیار خوبی را اختصاص داده ایم تا احداث سالی یک میلیون و 500 هزار مسکن محقق شود.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده به ازدواج و اشتغال جوانان توجه ویژه شده، گفت: حمایت از تعاونی ها، صادرات خدمات فنی مهندسی، توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی و توسعه گازرسانی مورد توجه جدی ما بوده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در تولید گاز و نفت ما شاهد یک جهش کیفی و کمی هستیم.

وی حمایت از تولید داخلی، تعامل با اقتصاد جهانی و حضور در بازارهای جهانی را از دیگر موضوعات دیده شده در بودجه ذکر کرد و گفت: همچنین ما در بودجه 87 به حقوق بازنشستگان پیش از موعد، حقوق کارکنان دولت و کنترل تورم توجه داشته ایم و امیدواریم  مجلس با دقت همیشگی خود بودجه را مورد بررسی قراردهد.

احمدی نژاد تصریح کرد: سهم بخش عمرانی در بودجه دولت بیش از 30 درصد و سهم درآمدهای مالیاتی و سایر درآمدهای غیرنفتی افزایش پیدا کرده، اما سهم نفت و درآمدهای نفتی کاهش یافته است. یعنی شاخص های بودجه به سمت اهداف برنامه در حال حرکت و اصلاح است.

وی در پایان گفت: پیشاپیش از همکاران محترممان در مجلس بویژه از آقای دکتر حدادعادل به دلیل دقت نظرها و تسریعی که در تصویب بودجه انجام می دهند تشکر می کنم و از رسانه های محترم نیز که اطلاع رسانی درستی انجام می دهند و واقعیت بودجه و واقعیت بررسی ها را به خوبی منعکس می کنند و مردم را در جریان حقوق خودشان قرار می دهند پیشاپیش صمیمانه تشکر می کنم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet