هدر اصلی
1389/02/20 17:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو هیئت رئیسه مجلس:

در صورت تصویب مجلس پایان دوره سوم شوراها در سال 1392 خواهدبود

**عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه بحث اصلی مجلس برای تمدید زمان فعالیت دوره سوم شوراها است، گفت: مجلس در حال حاضر در مقام رسیدگی به تجمیع انتخابات قرار ندارد.

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در خصوص طرح تجمیع انتخابات، اظهار داشت: بحث تجمیع انتخابات قبلا و در دوره مجلس هفتم مطرح و در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده است.

وی افزود: بر اساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص قانون تجمیع انتخابات و به منظور برگزاری همزمانی انتخابات دوره پنجم شورا‌های شهر با دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری مقرر شده بود که مدت زمان دوره چهارم شورای شهر به جای 4 سال، 2 ساله شود.

به گفته این عضو هیئت رئیسه مجلس در حال حاضر موافقت و مخالفت نمایندگان با طرح تجمیع انتخابات موضوع اصلی و مؤثری نیست.

نماینده مردم طرقبه و چناران با اشاره به طرح اصلاح قانون تجمیع انتخابات در مجلس، یادآور شد: بر اساس طرح اصلاحی شورای عالی استان‌ها نمایندگان قرار است زمان فعالیت دوره سوم شورای شهر 2 سال تمدید شود یعنی به جای 4 سال 6 ساله شود؛ در صورت تصویب نهایی این موضوع پایان دوره سوم شوراهای شهر در سال 1392 خواهد بود.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح اصلاحی که از سوی شورای عالی استان‌ها به مجلس تقدیم شده است انتخابات دوره چهارم شوراهای شهر با انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری همزمان برگزار خواهد شد.

این نماینده مجلس هشتم با اشاره به قطعی شدن تمدید دوره سوم انتخابات شورا‌ها در کمیسیون سیاست داخلی و امور شورا‌ها، گفت: به زودی این طرح در صحن علنی مجلس مطرح و بررسی خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورت تصویب نهایی مصوبه کمیسیون سیاست داخلی امسال انتخابات شورا‌ها برگزار نمی‌شود و دوره سوم انتخابات شورا‌ها 2 سال تمدید می‌شود.

به گفته این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در صورت تصویب نشدن مصوبه کمیسیون سیاست داخلی امسال انتخابات شورا‌ها برگزار می‌شود.

دهقان تصریح کرد: بحث اخیر مطرح شده در مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تجمیع انتخابات در خصوص مصوبه 2 سال گذشته مجمع نبوده بلکه درباره سیاست‌های کلی نظام بوده است.

گفتنی است بحث کاهش 2 ساله دوره فعالیت شورای شهر و تجمیع انتخابات دوره پنجم انتخابات شورا‌ها و دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری 2 سال پیش در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی و تصویب شد ولی شورای عالی استان‌ها برای جلوگیری از کاهش مدت زمان دوره چهارم شورا‌ها طرحی مبنی بر تمدید مدت زمان فعالیت دوره سوم شورا‌ها را به مجلس تقدیم کرده که کلیات آن در جلسه اول کمیسیون مشترک مجلس تصویب شده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet