خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/20 17:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده زنجان و طارم:

در پروژه‌های راه‌سازی باید به اولویت‌ها توجه‌کرد

**نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال‌جاری، اعتبار خوبی برای ایجاد محور شفت - آببر و همچنین درام - خلخال اختصاص داده شده است که جذب این اعتبارات، نیازمند پیگیری مسوولین است.

سعداله نصیری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: انتظار داریم که این دو پروژه با پیگیری مسئولین و همچنین نمایندگان زنجان در مجلس، در سال‌جاری در حد معقول اجرایی شوند. به گونه ای که انتظار مردم طارم نیز از مسولان همین می باشد. البته محور شفت- آببر، مطالعه‌اش از سال گذشته آغاز شده و پیشرفت خوبی نیز داشته و مسوولان باید پیگیر تحقق بودجه آن باشند.

وی با بیان این‌که در گذشته راه های مواصلاتی استان در حد ظرفیت رشد نکرده‌اند، افزود: در گذشته جاده های مناسبی در استان ایجاد نشده و از پتانسیل های مناسب استان در این زمینه استفاده نشده است. به همین دلیل در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در راه سازی استان انجام شده است.

این نماینده مجلس، پروژه های راه را پرهزینه دانست و عنوان کرد : باید در راه سازی به این نکته توجه شود که اولویت در راه سازی چیست تا بودجه محدود به آن اختصاص یابد. هنگامی که طارم از جاده دسترسی مناسب به مرکز استان برخوردار نیست، بنابراین احداث جاده ارتباطی طارم به خلخال و شفت در اولویت بعدی قرار می گیرد. به همین دلیل ابتدا باید جاده های اصلی را به وضعیت مطلوب رساند و سپس به فکر ایجاد جاده های با اولیوت بعدی بود.

نماینده مردم زنجان و طارم با بیان این‌که مطالعه احداث محور تهم - چورزق از سال 62 آغاز شده و در سال 72 عملیاتی شده است، گفت: بهره برداری از این محور 52 کیلومتری، بیش از حد معمول طولانی شده و به صلاح استان نیست که بیش از این طولانی شود. این محور اگر توجیه اقتصادی دارد، نباید در بهره برداری از آن معطل شود و اگر ندارد که نباید اصلا شروع می شد.

وی ادامه داد: این موضوع را بارها به گوش مسوولان رسانده ایم و آنها هر سال قول داده‌اند که این محور سال بعد به بهره برداری برسد. حتی در سفر وزیر راه و ترابری به زنجان این موضوع را به صورت جدی مدنظر قرار دادیم که امسال این محور به بهره برداری برسد. وزیر نیزقول جدی برای تحقق این امر داده و امیدواریم این وعده به سرنوشت وعده های قبلی دچار نشود.

نصیری از عزم جدی همه مسوولین برای بهره برداری از این محور در سال‌جاری خبر داد و یادآورشد: این قول را از وزیر راه به صورت کتبی گرفته ایم که در بهره برداری محور تهم - چورزق در سالجاری مساعدت های لازم را انجام دهند.

وی به تعریض جاده قدیم زنجان - طارم و احداث محور سه راهی بناب- سرخه دیزج - منجیل اشاره کرد و گفت: فاز اول این محور به بهره برداری رسیده و فاز دوم، سوم و چهارم نیز با جدیت پیگیری می شود. البته فاز دوم که دارای تونل به طول 700 متر می باشد، پرهزینه است و امیدواریم این محور به سرنوشت تهم - چورزق دچار نشود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اهمیت منطقه طارم از لحاظ کشاورزی که هم برای استان و هم استان های دیگر از اهمیت فراوانی برخودار است، نیازمند توجه ویژه همه مسوولین به امر جاده سازی طارم هستیم تا این منطقه از بن بست فعلی خارج شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet