هدر موبایل
1389/02/20 17:18:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ماهشهر، هندیجان و امیدیه:

بسیاری از خودروهای تولیدی داخل از نظر ایمنی، استانداردهای روز جهان را ندارند

**نماینده مردم ماهشهر،‌هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ بیشتر خودروهای ساخت کارخانجات داخلی در مقایسه با خودروهای خارجی وارداتی از کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند و توقیف تولید چند خودروی خاص به معنی افزایش کیفیت نیست.

خلیل حیات‌مقدم درگفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، اظهارکرد: بسیاری از خودروهای تولیدی داخل از نظر ایمنی، استانداردهای روز جهان را ندارند و به همین دلیل تعداد کمی از این خودروها می‌توانند مشکل عدم کیفیت و مرغوبیت را رفع کنند.

وی افزود: امروزه جهان به سوی استفاده از خودروهایی با انرژی خورشیدی در حرکت است، ولی متاسفانه بهترین خودروهای تولیدی شرکت‌های داخلی، مصرف سوخت بسیار بالاتری در مقایسه با خودروهای خارجی وارداتی دارند.

حیات مقدم با اشاره به این که خودروهایی همانند پرشیا، زانتیا، و انواع پژوها علاوه بر مصرف زیاد، قیمت بالایی نیز دارند، خاطرنشان‌کرد: باید سیاستی اندیشیده شود که خوردوهای تولیدی ساخت داخل قابلیت رقابت با خودروهای خارجی را داشته باشند تا این انحصار که در اختیار شرکت‌های خاصی است، شکسته شود.

وی ادامه‌داد: انحصار در تولید، فروش و اجبار به خرید و جلوگیری از ورود اتومبیل‌های خارجی با تعیین عوارض و مالیات‌های بسیار بالا در کشور و تلاش نکردن برای افزایش کیفیت و رقابتی شدن خودروها، نه‌تنها کمکی به شرکت‌های تولیدکننده اتومبیل نمی‌کند، بلکه موجب نابودی این صنعت مهم کشور خواهد شد.

حیات مقدم تصریح‌کرد:‌ نبود رقابت و فروش خودروها با قیمت‌های کاذب مطمئنا موجب کاهش کیفیت و خلاقیت خواهد شد.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه با اشاره به این که توقیف تولید چند خودروی خاص به منزله‌ی ارتقای کیفیت خودروها نیست، بیان‌کرد: تاکید بر ارتقای کیفیت باید به شکل عمومی و شامل تمامی خودروهای ساخت داخل شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet