هدر موبایل
1389/02/20 17:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عباسپور:

تمام سعی خود را برای رفع مشکلات هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای خواهیم‌کرد

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با سرمایه گذاری سنگین تر می توان میزان پتانسیل آموزشکده های فنی و حرفه ای در استان گیلان را بالا برد.

علی عباسپور در گفت و گو با ایسنا در زمینه تقلیل جذب دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای نسبت به سال گذشته از 80 هزار نفر به 15 هزار نفر اظهار داشت: امسال سعی داریم این مساله را تا اندازه‌ای اصلاح کنیم، زیرا این امر دانشجویان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای ما را صفر خواهد کرد.

وی افزود: باید وضعیت سیستم آموزشی کشور تعیین شود که چه سیستمی پیاده خواهد شد، این آموزشکده ها دارای امکانات مناسب و اساتید خوبی هستند و این‌که بخواهیم دانشجو نگیریم و این افراد را به دانشگاههای دیگر اعم از دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد و غیره هدایت کنیم، درست نیست، بنابراین با توجه به سیاست‌ها، امکانات و اعتباری که در سال 89 در این زمینه اختصاص یافته، تمام سعی خود را در رفع مشکلات خواهیم کرد.

عباسپور ادامه داد: این بحث در مجلس ادامه می یابد و براساس سیاست‌هایی که در مجلس مصوب می شود، تمام تلاش خود را خواهیم کرد که به آموزشکده ها لطمه وارد نشود و همچنان از دانش آموزانی که پس از پایان سال اول دبیرستان تمایل به ادامه تحصیل در رشته های هنرستان و فنی و حرفه ای دارند، نیز استقبال خواهیم کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که این قشر باید تکنسین‌های خوبی برای کشورمان شوند، گفت: این در حالی است که راه را برای ادامه تحصیل در کارشناسی ناپیوسته این قشر باز کردیم.

وی با تاکید بر این‌که سیاست آموزش و پرورش به هیچ وجه مورد تایید و قبول ما نبوده، گفت: در این رابطه در 3 ماده متوالی صحبت کردیم اما نتیجه نداد، تا این‌که با کمک آقای کوچکی نژاد و آقای لاهوتی طرح را جلو بردیم و خوشبختانه کلیات این طرح دیروز تصویب شد.

وی آینده آموزشکده های فنی و حرفه‌ای را خوب ارزیابی کرد و گفت: پذیرش دانشجو در این امر رکن اساسی است و این‌که با چه سیاستی به آموزش عالی منتقل شوند یا در آموزش و پرورش بمانند بحثی دیگر است، اما مخالف این هستیم که بدون هیچ گونه پیش بینی به یکباره این دانشجویان را به امان خدا رها کنیم.

عباسپور با بیان این‌که مسلما انگیزه دانشجویان با تقلیل تعداد جذب دانشجویان کاهش خواهد یافت، گفت: به همین دلیل به دنبال طرح دو فوریتی هستیم که انگیزه دانش اموزان کاهش نیابد و با توجه به اینکه در قانون ادامه تحصیلات این افراد در روزانه و شبانه لحاظ شده است، انشاء الله با نظارت کار به جای خوبی برسد.

وی تصریح کرد: استان گیلان استانی است که به خاطر شرایط اقلیمی می‌تواند دانشگاه‌های قوی و خوبی داشته باشد، حتی می تواند مانند دانشگاه‌های بین المللی که دانشجویان خارجی می پذیرند، باشد، زیرا پتانسیل این منطقه در مسایل آموزش عالی زیاد است به خصوص در ارتباط با رشته های منابع طبیعی، منابع دریایی و شیلات.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: فکر می کنم میزان پتانسیل هایی که در استان گیلان وجود دارد، باید با سرمایه گذاری سنگین تر گسترش یابد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet