هدر اصلی
1389/02/20 17:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهنگی:

خط کشی‌های میان مردم در امر بازتوزیع به هیچ عنوان صحیح نیست

**نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایجاد مرکز اطلاع رسانی واحد برای هدفمند سازی یارانه‌ها ضروری است.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: با این کار ضمن تصمیم گیری واحد، از هر گونه اطلاع رسانی پراکنده و متفاوت جلوگیری می‌شود.

وی، اجتناب از رویکرد همه یا هیچ و توجه به ضرورت حرکت محتاطانه همراه با نگرش اقتضایی را از دیگر لوازم اجرایی قانون یاد شده عنوان کرد و اظهار داشت: باید توجه داشت که خط کشی های میان مردم در امر بازتوزیع به هیچ عنوان صحیح نیست.

فرهنگی اضافه کرد: در این زمینه مواردی همچون سهام عدالت و اعلام خوشه بندی های اخیر، به دلیل ضعف های آمار و اطلاعات جواب نداد و باید در این زمینه مبنای کارها درخواست سرپرستان خانوار باشد.

وی با تاکید بر این‌که نظام تصمیم گیری در خصوص قانون هدفمند سازی یارانه ها باید جامع و سنجیده باشد، تشریح کرد: سرعت عمل در تصمیم گیری و اجرای این قانون بسیار مهم بوده و توجه به این موضوع می‌تواند هزینه‌های اجرای قانون را کاهش داده و آثار مثبت ان را سهل الوصول کند.

عضو کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس ، مراقبت مستمر از نحوه اجرای هدفمندسازی یارانه ها را از عوامل بسیار مهم اجرای درست این قانون برشمرد و گفت: با این عمل ، دستگاه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی با سوء تدبیر یا سوء استفاده از شرایط نخواهد توانست به افزایش قیمت ها مبادرت کنند.

فرهنگی با بیان این‌که جبران سه گانه اقتصاد خانوار، تولید و دولت هر کدام در جای خود مهم هستند، تشریح کرد: اما این موارد اصل نیستند و نباید بیش از حد برجسته شوند.

وی، با تاکید بر این‌که اجرای صحیح قانون هدفمند کردن یارانه‌ها باید آثار مثبت در پی داشته باشد، ادامه داد: کاهش جدی مصرف، اعمال عدالت در توزیع یارانه‌ها، واقعی شدن قیمت‌ها، رقابتی شدن بازار، ارتقای کیفی کالاها و خدمات و ثبات اقتصادی از جمله این آثار می تواند باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet