هدر موبایل
1389/02/20 17:56:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس بحرین:

رژیم صهیونیستی هر روز بر مشکلات منطقه می‌افزاید

**رییس مجلس شورای اسلامی خواستار واکنش کشورهای اسلامی در مقابل مشکل آفرینی های اسرائیل در منطقه شد

به گزراش خبرنگار اعزامی خانه ملت از استانبول علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس بحرین اظهار داشت: در شرایطی که وضعیت منطقه ای به ویژه در فلسطین در حال تغییر است، گفت و گو با سران کشورهای اسلامی از جمله بحرین را ضروری می دانیم.

وی بابیان اینکه موضوع فلسطین این روزها از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار داشت: حادثه دردناک یهودی­سازی بیت­المقدس و مهاجرت اجباری ملت فلسطین در حال وقوع است و در چنین وضعیتی متاسفانه کشورهای اسلامی هم، کار جدی برای مردم فلسطین انجام ندادند.

لاریجانی تصریح کرد: چنانچه کشورهای اسلامی جلوی اسرائیل را نگیرند هرچه جلوتر بیاید بر مشکلات منطقه ای می افزاید.

وی با تاکید براین که زمان در حال از دست رفتن است گفت: اگر قرار است کاری انجام شود همین­جا و در همین وضعیت باید انجام شود؛ متاسفانه آمریکایی‌ها به ملت فلسطین نتها کمک نکردند بلکه حمایت خود را معطوف اسرائیل نمودند.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به وضعیت حاکم بر عراق گفت: در عراق هم شرایط جدیدی حاکم شده است امیدواریم که ملت عراق ارتقاط موفقی را پشت سر بگذارند.

آنچه که مهم است این است که باید تلاش کنیم تا دولت وحدت ملی در عراق تشکیل شود.

وی افزود: همه اقوام اعم از کرد، سنی، شیعه، باید در روند انتخابات عراق در تعیین سرنوشت خودشان سهیم باشند البته ما معتقدیم این امور به مردم عراق مربوط است و کشورهای همسایه باید صرفا به تحقق خواسته مردم عراق کمک کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اظهار خرسندی از روابط پارلمانی دو کشور ایران و بحرین گفت این ظرفیتی است که می تواند به محل مشکلات منطقه کمک کند.

وی در ادامه با اشاره به روابط اقتصادی ایران و بحرین خواستار افزایش حجم این روابط شد.

این گزارش می افزاید رئیس مجلس بحرین با تاکید بر اینکه مواضع ما با دولت ایران در عراق یکسان است، اظهار داشت: مردم عراق طی سال های اخیر دردهای زیادی را تحمل کردند و برای رسیدن به توسعه نیازمند توافق بین گروه های ساکن در عراق است.

وی با ابراز خرسندی از سطح روابط دو کشور اظهار داشت: در بحث فلسطین نیز باید از وضعیت ملاقات های جانبی برای حمایت از قدس شریف بهره بگیریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet